Добровольця з США попросили порівняти війни в Україні та Афганістані: що він розповів
Він каже, що тепер розуміє, наскільки комфортно почувався там.
Різниця між війнами в Україні та Афганістані є колосальною, на російсько-українському фронті почуття безпеки абсолютно відсутнє. Про це в інтерв’ю "Армія TV" розповів колишній боєць Повітрянодесантних військ Сполучених Штатів Америки Мюррей, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
У 2022 році він став командиром роти в Міжнародному легіоні при Головному управлінні розвідки Міноборони України.
Читайте також: "Тут немає ілюзій", - доброволець з США здивував заявою, що буде, якщо Україна програє війну
Військовослужбовець каже, що провів у Афганістані понад рік. Операції зводилися до підтримки присутності та виявлення невеликих груп ворожих сил у певному секторі: "Я воював у східній частині Афганістану, там багато гірських хребтів. У цій провінції було багато маршрутів для проникнення з Пакистану. Наше завдання здебільшого зводилося до патрулювання і демонстрації присутності".
Згодом тактика військ змінилася, вони створювали бойові пости та жили у більш ізольованих місцях за межами основних баз. Тоді їхня робота полягала у підтримці безпеки в невеликих районах навколо цих постів: "І це була цікава робота, але перевага у технологіях, яку ми мали над ворогом у Афганістані, була просто колосальною. Це як небо і земля. Натомість тут сторони мають приблизно рівні сили, тому ситуація абсолютно інакша".
Читайте також: Сценарії завершення війни: The Times розглядає кілька варіантів
Військовий зазначив, що у Афганістані лише американські сили були озброєні дронами, і він лише зараз усвідомлює, наскільки комфортно та безпечно почувався там: "Над головою не гуділи постійно fpv-дрони, які стали зараз справжнім прокляттям. І це демонструє, наскільки далеко зайшли сучасні технології у війні. Різниця просто величезна. В Україні, на мою думку, війна еволюціонує кожні шість місяців. Постійно з'являються нові технології, які починають використовуватися на полі бою, і нам доводиться відповідати на ці виклики, адаптуватися та змінювати підходи".
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки