"За прикладом Ізраїлю": зацікавленість Трампа рідкоземельними металами може стати запобіжником для України, – політолог
Президент США Дональд Трамп заявив, що шукає спосіб обміняти рідкоземельні метали України на американську допомогу.
Водночас президент України Володимир Зеленський включив до плану перемоги пункт про рідкоземельні ресурси, розраховуючи саме на США, повідомило джерело в Офісі президента. Яку роль можуть зіграти українські копалини, в ефірі Radio NV розповів політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко, інформує UAINFO.org.
«Це був би певний запобіжник завдяки активності безпосередньо американського бізнесу, який би дійсно впливав на рішення власної адміністрації щодо забезпечення безпеки в конкретному українському регіоні», — зазначив політолог.
Читайте також: У Кремлі оцінили план Трампа про допомогу Україні в обмін на цінні метали: "Краще взагалі не надавати"
Також Чаленко нагадав: не варто забувати, що значна частина рідкоземельних копалин знаходиться у зоні бойових дій: «Де-факто боротьба, зокрема, йде за ресурси. Тобто не лише за якісь ідеологічні моменти, за бажання загалом загарбати Україну з боку Російської Федерації. Росія теж націлилась на відповідне отримання додаткових ресурсів, не дивлячись на те, що це найбільш багатша країна з погляду корисних копалин, але це теж факт, зважаючи на поклади в нашій державі».
Експерт вважає, що Україна має йти за прикладом Ізраїлю: «Велика присутність американського бізнесу фактично стимулює безпекові заходи. Наприклад, є величезна безпекова допомога: це стосується постачання озброєння, комплексного відбиття членами НАТО і не лише, наприклад, атак з боку Ірану. Це і десятирічні безпекові угоди, які пролонгуються на постійній основі».
Читайте також: Трамп зацікавлений в українських рідкоземельних металах в обмін на допомогу від США
Тому, підсумував Чаленко, присутність американського бізнесу дуже багато важить: «Добре, що Україна це ініціювала в рамках і плану перемоги, який було представлено ще восени минулого року. Але хотілося б, щоб відповідні рішення приймалися швидше, бо на цих позиціях — що стосується і корисних копалин, що стосується можливості забезпечувати безпеку в Європі замість американських військ — це дійсно ті ходові кейси, де наша держава, як ми вже бачимо, вже зацікавила нинішню адміністрацію. Хотілося б вже реалізації відповідних пунктів».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки