Coca-Cola від талібів. Росія закуповує відомий напій в Афганістані після виходу компанії з РФ
Росія налагодила постачання з Афганістану, контрольованого ісламістським терористичним угрупуванням Талібан, газованих напоїв та енергетиків, включно з Coca-Cola. Компанія покинула ринок РФ після початку війни в Україні.
Про це пише The Moscow Times, передає NV, інформує UAINFO.org.
«Росія купує афганські спеції, газовані та енергетичні напої, лікарські трави — лаванду, чебрець, солодку. Ну і казани, звичайно, для плову», — йдеться в публікації з посиланням на посла Росії в Афганістані Дмитра Жирнова.
За його словами, першими статтями експорту Афганістану в Росію є сухофрукти та родзинки. Також Росія закуповує овочі та виноград, але поки що в незначних обсягах.
Крім цього, стартували поставки гранатів, а також афганського шафрану. Таліби також налагодили вивезення в Росію хромових руд і концентратів, мінералів, рубінів і смарагдів. «Це десь шоста частина імпорту», — уточнив посол.
«На російських маркетплейсах вже можна знайти оригінальну продукцію Coca-Cola з Афганістану. Наприклад, набір із дев’яти банок напою по 300 мл у кожній продають майже за 700 рублів», — йдеться в публікації. — «Перший завод Coca-Cola в країні почав працювати ще у 2006 році».
Зазначається, що після вторгнення РФ в Україну The Coca-Cola Company ухвалила рішення згорнути бізнес у Росії і зупинила випуск і збут напоїв під своїми брендами.
При цьому російський підрозділ компанії ТОВ Кока-кола эйчбиси Евразия змінив назву на ТОВ Мултон партнерс і запустив виробництво Добрый Cola, рецептура і смак якого відрізняються від оригінального напою.
Як повідомлялось, The Coca-Cola Company оголосила про припинення роботи в РФ уже через два тижні після початку повномасштабного вторгнення в Україну — 8 березня 2022 року.
У червні 2022 року компанія підтвердила, що більше не вироблятиме і не продаватиме Coca-Cola або продукцію інших своїх брендів у Росії.
У червні 2024 року компанія подала в Роспатент три заявки на реєстрацію товарних знаків.
При цьому у Coca-Cola заявили, що подані заявки в Росії на реєстрацію товарних знаків призначені для збереження інтелектуальних прав, зокрема, через те, що треті сторони в усьому світі вже давно прагнуть скористатися репутацією продуктів компанії.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
![](/static/imgs/arrow66.png)
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки