Ціна миру: плани Трампа щодо України обійдуться Європі в трильйони доларів, – Bloomberg
Захист України та розширення власних збройних сил може коштувати найбільшим країнам Європи додаткових $3,1 трлн протягом наступних десяти років.
Про це свідчать підрахунки Bloomberg Economics, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Як йдеться в матеріалі, відновлення української армії може коштувати близько $175 млрд упродовж десяти років, залежно від її стану на момент досягнення миру і від того, яку територію їй потрібно буде захищати.
Миротворчі сили чисельністю 40 000 осіб коштуватимуть близько $30 млрд за той самий період часу, хоча президент України Володимир Зеленський каже, що знадобиться набагато більше військ.
Читайте також: Фесенко: Події в трикутнику США-Росія-Україна почали рухатись стрімко, і навіть карколомно
Основна частина цих грошей піде на розвиток збройних сил країн-членів ЄС і доведення сукупного оборонного бюджету до рівня близько 3,5% ВВП, що відповідає останнім дискусіям у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.
Додаткове фінансування буде спрямовано на артилерійські запаси, системи протиповітряної оборони та ракетні системи. Це зміцнить східні кордони ЄС, підготує військові сили ЄС до швидкого розгортання і сприятиме значному зростанню європейської оборонної промисловості.
Агентство підрахувало, що в разі фінансування за рахунок боргів це додасть ще $2,7 трлн до потреб у запозиченнях п’яти найбільших європейських членів НАТО протягом наступного десятиліття.
Читайте також: Трамп зробив заяву щодо допомоги Україні
У разі досягнення мирних домовленостей, Україні потрібно буде витратити близько $230 млрд на реконструкцію будівель та інфраструктури, пошкоджених під час війни, пише агентство.
Водночас, за даними Bloomberg Economics, існує дефіцит у $130 млрд між потребами України у відновленні та обіцяним фінансуванням. Це ставить під загрозу будь-яке економічне відновлення і може піддати загрозі стійкість України в довгостроковій перспективі.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
![](/static/imgs/arrow66.png)
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки