РФ компенсувала втрати танків у 2024-му, але може зіткнутися з дефіцитом бронетехніки, - ISW
Російська Федерація змогла відремонтувати і побудувати у 2024 році понад 1500 танків і 2800 БМП і БТР. Це свідчить про те, що росіяни змогли компенсувати більшу частину втрат бронетехніки за минулий рік.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт американського Інституту вивчення війни, інформує UAINFO.org.
Читайте також: "Росіяни не встигають і не можуть робити щось нове": експерт пояснив, з яким озброєнням окупанти мають найбільше проблем
Залишається незрозумілим, чи зможе Росія відремонтувати і виготовити достатню кількість танків і бронемашин, щоб замінити втрати в Україні та оснастити нові підрозділи. За оцінками IISS, у 2024 році РФ відремонтувала та побудувала понад 1 500 танків і 2 800 БМП і БТРів, що дозволило компенсувати втрати танків та три чверті втрат бронетехніки минулого року.
Разом із цим розширення російських збройних сил загострює дефіцит техніки. Росія також може зіткнутися з нестачею запасних частин для ремонту танків і бронемашин. За оцінками IISS, висока ймовірність того, що радянські танки та бронемашини на складах РФ перебувають у зношеному стані, що може ускладнити заміщення техніки у 2025 році та надалі.
Читайте також: Спалює техніку, як дракон: у Forbes розкрили нову тактику ЗСУ зі знищення "танків-черепах". ВІДЕО
Президент України Володимир Зеленський, посилаючись на дані української розвідки, заявив, що Росія продовжує формувати нові дивізії. У січні 2023 року тодішній міністр оборони РФ Сергій Шойгу оголосив про плани створення 14 нових військових дивізій у найближчі роки.
Російське командування розподіляє нову та відремонтовану техніку між новими формуваннями та підрозділами, які вже воюють на фронті. У довгостроковій перспективі РФ може зіткнутися з труднощами в забезпеченні армії технікою, якщо продовжить витрачати радянські запаси, не нарощуючи власне виробництво танків і бронемашин.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
![](/static/imgs/arrow66.png)
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки