Європа вивчає питання, як відправити війська в Україну, - АР
Дедалі більше стурбована зміною США своїх пріоритетів безпеки, група європейських країн таємно працює над планом відправки військ в Україну для того, щоб гарантувати безпеку після війни.
Як повідомила агенція AP, Велика Британія і Франція перебувають на передньому краї цих зусиль. Країни, які беруть участь у переговорах, не хочуть поступатися і давати перевагу російському диктатору Володимиру Путіну, якщо він погодиться вести переговори про припинення війни, інформує UAINFO.org з посиланням на Апостроф.
Європейці почали вивчати, які сили можуть знадобитися, ще близько року тому, але зараз відчуття терміновості зросло. Зокрема, вони бояться, що Трамп може піти по їхніх головах і навіть переступити через Україну, щоб укласти угоду з Путіним.
Багато чого в тому, як можуть виглядати ці сили і хто братиме участь у відправленні контингенту, залежатиме від умов мирного врегулювання. Італія має конституційні обмеження на використання своїх військ. Нідерланди потребуватимуть зеленого світла від свого парламенту, як і Німеччина, чия позиція може змінитися після виборів 23 лютого, які приведуть до формування нового уряду. Польща також поки що поводиться обережно у цьому питанні.
Читайте також: Путін може оголосити "перемогу": глава Пентагону зробив несподівану заяву
"Ми знаходимося на дуже ранній стадії", — сказав міністр оборони Естонії Ханно Певклур у кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.
Хоча тривають різні дискусії та чутки, для європейських союзників "критично важливо" зрозуміти, як виглядатиме лінія зіткнення в Україні, перш ніж приступати до плану, сказав Певкур. За його словами, якщо Росія і Україна скоротять свої сили на лінії фронту до "пари тисяч" з обох сторін, то "для Європи не проблема бути там". При цьому Певкур підкреслив, що реалізувати план буде набагато важче, якщо війна залишиться у гарячій стадії.
Експерти та офіційні особи попереджають, що за нинішніх обставин європейці повинні будуть розгорнути потужний і значний контингент, а не групу миротворців, як "блакитні каски" ООН.
"Це має бути реальна сила, щоб росіяни знали, що якщо вони колись її випробують, то будуть розчавлені. І ви можете бути впевнені, що Росія піде на це", – сказав минулого місяця колишній командувач армією США в Європі Бен Ходжес.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
![](/static/imgs/arrow66.png)
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки