MENU

Що таке катаракта? - Британський офтальмологічний центр

174 0

Що таке катаракта? - Британський офтальмологічний центр

Що таке катаракта?

Катаракта – це захворювання, при якому порушується прозорість кришталика, що призводить до зниження гостроти зору. Назва цього захворювання походить від грецького слова katarrháktes, що означає «водоспад». Це з уявленнями древніх лікарів у тому, що захворювання розвивається внаслідок стікання каламутної рідини між райдужкою і кришталиком.

Як бачить людина з катарактою?

Пацієнт починає бачити предмети нечітко, немов вони перебувають у тумані, підвищується чутливість при погляді яскраве світло, погіршується нічний зір, послаблюється колірне сприйняття.

Стадії катаракти

  • Початкова катаракта 
  • Незріла катаракта
  • Зріла катаракта
  • Перезріла катаракта

Види катаракти

  • вікова, наслідок природного старіння організму, тривалого впливу вільних радикалів, зміни фізико-хімічних властивостей білкових речовин, з яких складається кришталик;
  • ускладнена, розвивається на тлі інших офтальмологічних захворювань;
  • травматична – наслідок травми ока;
  • катаракта на тлі системних захворювань (обмінна, діабетична, дерматогенна та інші).

Також виділяють променеву, токсичну, викликану лікарськими засобами та інші види набутої катаракти.

Лікування катаракти в нашій клініці здійснюється за допомогою сучасних методик, які відповідають світовим стандартам офтальмології. Ми пропонуємо індивідуальний підхід до кожного пацієнта, починаючи з детальної діагностики та консультації, і закінчуючи проведенням операції з використанням інноваційних технологій. Наші досвідчені спеціалісти забезпечують високоякісне лікування, що сприяє швидкому відновленню зору та мінімізації ризику ускладнень. Якщо у вас є питання чи потрібна додаткова інформація, наші фахівці з Британського офтальмологічного центру завжди готові допомогти!

Особливий різновид – вторинна катаракта, яка розвивається після операції з видалення кришталика зі збереженням задньої капсули, проявляється у вигляді фіброзу капсули або розростання епітелію.

Види вродженої катаракти у дітей

  • Капсулярна – помутніння однієї з капсул кришталика (задньої/передньої). Може давати різний ступінь зниження зору залежно від обсягу та форми ураження.
  • Полярна – зачіпає капсули і сам кришталик в одного з полюсів (заднього або переднього). Найчастіше вражає обидва ока.
  • Шарувата – найпоширеніша форма. Зазначається двостороння катаракта із сильним зниженням гостроти зору (до 0,1 і нижче).
  • Ядерна – вроджена катаракта, вражає обидва ока, має спадкову етіологію. Зір у дитини може падати до вкрай низьких показників 0,1 і нижче. Тільки у разі обмеженого поширення патології зір може зберігатися чи несуттєво знижуватися.
  • Повна – двостороння з помутнінням кришталика по всій площині. Може розвиватися ще в утробі матері або протягом перших місяців життя дитини. Повна катаракта зазвичай поєднується з такими патологіями зорових органів, як косоокість, порушення розвитку очного яблука та ін. У поодиноких випадках помутніння розсмоктується, залишаючи в області зіниці плівку (плівчаста катаракта).
  • Ускладнена катаракта у дітей – розвивається на тлі важких захворювань (цукрового діабету, галактоземії, вірусної краснухи та інших), може супроводжуватися іншими вродженими патологіями – глухота, порок серця.

Як зупинити розвиток катаракти?

Процес необоротний, повністю зупинити його не можна. Єдиний вихід — операція з видалення катаракти.

Коли потрібно робити операцію на катаракту?

Операція з видалення катаракти стає неминучою, коли пацієнт: Відчуває помітне зниження гостроти зору, що створює труднощі під час читання, водіння автомобіля та виконання інших повсякденних завдань.

Скільки коштує операція на очі катаракта?

Після проведеного обстеження катарактальний хірург визначить найдоцільнішу тактику лікування навіть в самих складних випадках. Вартість операції визначається індивідуально для кожного пацієнта і залежить від типу лікування, складності та давності патологічного процесу та об’єму необхідних розхідних матеріалів.

Скільки часу відновлюється зір після заміни кришталика?

У разі успішного проведення операції та дотримання рекомендацій лікаря в післяопераційний період, повне відновлення органу зору відбувається за 4-6 тижнів. Зір відновлюється зазвичай протягом 2-3 днів після операції.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини