Позбулася залежності від Кремля: Чехія знайшла альтернативу російській нафті
Чехія збільшить поставки нафти через розширений трубопровід TAL з Італії в квітні, повідомив чеський трубопровідний оператор MERO, замінивши імпорт російської нафти через трубопровід "Дружба", який був призупинений в цьому місяці.
Про це пише Reuters, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
«Наприкінці минулого року компанія MERO завершила модернізацію нафтопроводу TAL, який транспортує нафту з танкерів в італійському порту Трієст до Німеччини, де вона подається в трубопровід IKL до Чехії», — йдеться в публікації. — «Розширення збільшує потужність, доступну для Чехії, що дає країні повну незалежність від поставок з Росії».
Потоки російської нафти через нафтопровід "Дружба" мали тривати до червня, але були припинені з початку березня через проблеми з оплатою, пов’язані з санкціями проти Росії.
Читайте також: Путіна попередили про обвал цін на нафту, як перед крахом СРСР, - Reuters
«Чехія вперше використовуватиме проект TAL-PLUS, — йдеться в заяві MERO. — Поставки нафти західним маршрутом зростають і, таким чином, замінять перервані поставки російської нафти».
Чеська нафтопереробна компанія Orlen Unipetrol половину своїх потреб у нафті отримувала з Росії, а іншу половину — через TAL. Вона використовувала нафту з державних резервів, щоб підтримувати виробництво після припинення поставок через "Дружбу", але готується перейти на повне постачання через TAL після збільшення потужностей.
Як повідомлялось, призупинення Росією 4 березня поставок нафти до Чехії нафтопроводом "Дружба" було спричинене проблемами з оплатою між польським власником чеського нафтопереробника і російськими постачальниками.
Читайте також: Найбільша держкомпанія Китаю відмовилася від російської нафти
Міністр промисловості Чехії Лукаш Влчек повідомив, що країна може перейти на поставки Трансальпійським нафтопроводом (TAL), який було модернізовано на випадок довгострокового зупинення поставок по "Дружбі".
При цьому завдяки оновленню пропускної спроможності Чехія зможе повністю покладатися на поставки по TAL з другої половини 2025 року, що покладе край потребі в імпорті російської нафти.
Чехія отримувала нафту з двох основних джерел: російського нафтопроводу "Дружба" (42% постачання минулого року) та німецького нафтопроводу IKL, який з'єднаний з італійським нафтопроводом TAL.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки