Учені назвали напої та продукти, що подовжують життя
Нове масштабне дослідження показало, що регулярне споживання продуктів, багатих на флавоноїди, — таких як чорний чай, яблука, цитрусові та ягоди, — сприяє здоровішому старінню.
Вчені з Університету Едіт Коуен (Австралія), Університету Квінс у Белфасті та Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Т. Х. Чана виявили, що ці речовини допомагають знизити ризик слабкості, погіршення фізичної форми та психічних розладів, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
«Мета науки — не просто продовжити життя, а й зберегти його якість», — зазначила доктор Нікола Бондонно.
Читайте також: Кориця може знижувати ефективність деяких ліків – дослідження
Раніше вже було відомо, що флавоноїди пов’язані з нижчим ризиком хронічних захворювань, таких як деменція, діабет і хвороби серця. Тепер доведено, що вони також відіграють роль у профілактиці вікових порушень.
У рамках дослідження фахівці проаналізували дані понад 86 тисяч осіб протягом 24 років. У жінок, які частіше вживали флавоноїди, ризик розвитку слабкості виявився на 15% нижчим, погіршення фізичних функцій — на 12%, а психічних проблем — також на 12%, порівняно з тими, хто споживав їх найменше. У чоловіків зв’язки були менш вираженими, проте високе споживання флавоноїдів також асоціювалося зі зниженням ризику психічних розладів.
Читайте також: Вчені назвали найшкідливіші для серця продукти
За словами професора Едін Кессіді, флавоноїди мають здатність знижувати запалення, покращувати роботу судин і зберігати м’язову масу, що критично для підтримки здоров’я в літньому віці. Вона підкреслила, що регулярне включення в раціон ягід, яблук, апельсинів, чаю і навіть червоного вина може мати значний вплив на процеси старіння.
Учені також зазначили, що збільшення споживання багатої на флавоноїди їжі на три порції на день дало змогу знизити ризик негативних наслідків старіння на 6−11% у жінок і на 15% - за рівнем психічного здоров’я у чоловіків. Ці дані, за словами професора Еріка Рімма, підкреслюють, наскільки навіть невеликі зміни в харчуванні можуть підвищити якість життя в зрілому віці.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки