Путін навряд чи поїде в Стамбул на переговори: чиновники РФ озвучують підстави для відмови, – ISW
Російські чиновники, схоже, готують умови, аби російський диктатор Володимир Путін відхилив запрошення президента України Володимира Зеленського зустрітися 15 травня у Стамбулі для двосторонніх переговорів щодо припинення вогню.
Такий висновок у своєму новому звіті озвучують фахівці Інституту вивчення війни, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Заступник спікера Ради Федерації РФ Костянтин Косачов 12 травня назвав запрошення Зеленського «чистої води спектаклем» та «комедіантством». Він заявив, що «так зустрічі на найвищому рівні, тим більше в такій складній ситуації, точно не організуються». Косачов також звинуватив Зеленського у спробі нібито «перевести стрілки на Росію, щоб звинуватити її в недоговороспроможності».
Крім того, посол Росії з особливих доручень Родіон Мірошник поставив під сумнів наміри Зеленського, який запросив Путіна на зустріч у Стамбулі. А заступник голови Комітету Державної думи Росії з міжнародних справ Олексій Чепа висловив сумнів у тому, що Путін поїде до Стамбула для зустрічі із Зеленським. Чепа натякнув, що Росія не може довіряти Україні в будь-яких переговорах, оскільки Україна нібито порушила попередні домовленості та односторонньо запроваджені Росією т.зв. «припинення вогню». Російський гауляйтер у Запорізькій області Володимир Рогов заявив, що Зеленський, запрошуючи Путіна до Стамбула, нібито «намагається зірвати переговори щодо врегулювання конфлікту».
Читайте також: Туреччина чекає у себе початку переговорів України та РФ найближчими днями, – міністр
Аналітики ISW підкреслюють, що на момент публікації їхнього звіту кремлівські чиновники офіційно не відповіли на пропозицію Зеленського щодо переговорів із Путіним у Стамбулі. Хоча заяви російських чиновників нижчого рівня свідчать про те, що Путін, ймовірно, не поїде до Стамбула та не зустрінеться із Зеленським, припускають в ISW.
До того ж, як наголошують аналітики, Путін «докладає значних риторичних зусиль, щоб підготувати російську громадськість до довгострокових воєнних зусиль — а не до мирної угоди у короткостроковій перспективні». Зокрема для цього Кремль просуває хибний наратив про те, що Зеленський та український уряд нібито є «нелегітимними». Путін та російські чиновники часто використовують цей наратив, щоб виправдати відмову Росії брати участь у добросовісних переговорах з Україною та для досягнення стратегічної воєнної мети Росії - створення проросійського маріонеткового уряду в Києві.
Тож, як зазначають в ISW, Кремлю довелося б скоригувати ці заяви або повністю відмовитися від подібних наративів, щоб риторично підготувати російську громадськість до прямих переговорів із Зеленським перед такою зустріччю. Водночас Путін у своїй ініціативі щодо прямих на переговори в Стамбулі посилався на «київську владу», а не на Зеленського чи український уряд.
Читайте також: У Європі прив'язали нові санкції щодо РФ до результату зустрічі у Стамбулі, – Bloomberg
Тож ISW наголошує, що наразі не спостерігає жодних ознак того, що Кремль змінює або відмовляється від риторики про «нелегітимність» української влади. Високопоставлені кремлівські чиновники нещодавно повторили цей хибний наратив про наприкінці квітня, а російські ЗМІ продовжують повторювати ці ж тези у своїх публікаціях станом на 12 травня.
З іншого боку, Путін може натомість вирішити поки що тимчасово облишити цей наратив (щодо нелегітимності Зеленського) у «сплячому стані». Але тоді він може посилити подібну риторику, якщо Росія та Україна підпишуть мирну угоду. Це дозволить Росі «виправдати» відмову від будь-якої майбутньої мирної угоди та відновити війну у зручний для Росії. Отже, будь-яка довгострокова мирна угода між Росією та Україною має містити чітке визнання Росією легітимності президента України, уряду та Конституції України, наголошують аналітики ISW.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки