Переговори в Стамбулі. Чи буде результат і що далі? – Фесенко
Фото: ua.news
"15 травня переговори в Стамбулі так і не відбулися. Але вони все ж таки мають відбутися 16 травня. Майже ніхто не очікує якогось конкретного результату від цих переговорів. Але, з іншого боку, той факт, що вчора переговори не зірвалися, а сьогодні зранку відбулись активні і змістовні консультації українських переговорників з Держсекретарем США Марко Рубіо, радниками європейських лідерів з безпекових питань, з міністром закордонних справ Туреччини, свідчить про те, що до цих переговорів ставляться достатньо серйозно. Думаю, що паралельно серйозні контакти (з боку Туреччини і США) відбуваються і з російською стороною. В російських пабліках навіть з’явилися чутки про те, що до Стамбулу можуть прибути Кирилл Дмітрієв і Юрій Ушаков (помічник путіна з міжнародних питань). Так воно, чи ні, буде зрозуміло далі. Але очевидно, що ніхто не хоче переривати цей переговорний трек", - про це у Фейсбуці пише політолог Володимир Фесенко, інформує UAINFO.org.
"Тим не менш, не варто очікувати якогось прориву на цих переговорах, в тому числі і домовленостей про припинення вогню. По-перше, це не вигідно російської стороні і не відповідає їх публічній переговорній позиції. Це буде виглядати як програш. По-друге, з боку Росії присутня скоріше технічна переговорна делегація на чолі з «зіц-головою» В.Медінським, який має символічно нагадувати про Стамбул-2022, але не має повноважень про щось домовлятися і щось підписувати. Однак в складі російської делегації є і серйозні компетентні переговорники з МЗС, військового керівництва і спецслужб. Тобто, ймовірно, йдеться не лише про символічну демонстрацію повернення до Стамбула-2022.
Читайте також: Переговори в Стамбулі відбудуться у двох форматах: що відомо?
Якщо російська делегація буде наполягати лише на Стамбулі-2022, тоді переговори відносно швидко закриються без конкретного результату. Жорсткий сценарій переговорного процесу (в тому числі і його тимчасового припинення) в Кремлі розглядається (за даними деяких джерел). Але тоді для Кремля буде ризик певних ускладнень в подальших переговорах з Трампом.
З раціональної і прагматичної точки зору оптимальний варіант для росіян – домовитись щодо продовження мирних переговорів. Це може означати і відносну згоду на початок консультацій щодо припинення вогню, паралельно з обговоренням інших питань. Сторони можуть визначити порядок денний на подальші переговори.
Читайте також: Переговори в Стамбулі: Росія не зацікавлена в компромісах і, як і раніше, хоче капітуляції України – ISW
А якою буде позиція української сторони? Відразу розчарую прихильників припинення переговорів з Росією. Скоріше за все цього не буде, оскільки це буде використано росіянами проти нас, це не сподобається Трампу, і не гарантує введення американських санкцій проти РФ. Наша подальша переговорна тактика буде узгоджуватись з європейськими і, в першу чергу, з американськими партнерами. А американці будуть за продовження переговорів, особливо якщо буде шанс поступово дотискати росіян до припинення вогню.
Тому мій попередній прогноз – Стамбул це лише початок, далі буде…", - підсумував політолог.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки