MENU

NASA повернуло до життя двигуни зонда Voyager 1, які не працювали 20 років

160 0

NASA повернуло до життя двигуни зонда Voyager 1, які не працювали 20 років

Інженери NASA повернули до життя двигуни космічного зонда "Вояджер 1", які не працювали з 2004 року і зробили це як раз вчасно. За кілька тижнів мало відбутись відключення зв'язку з наземною антеною, яка єдина спроможна передавати команди на найвіддаленіший людський апарат у космосі.

Як пише SciTechDaily, відновлення було проведено на тлі побоювань, що двигуни, які зараз використовує апарат можуть скоро вийти з ладу, інформує UAINFO.org з посиланням на "Ми-Україна".

Фахівцям NASA необхідно було повернути до життя резервні двигуни до 4 травня 2025 року - цього дня потужна наземна антенна Deep Space Station 43 (DSS-43) у Канберрі, яка відправляє команди "Вояджеру 1" та його близнюку "Вояджеру 2", відключиться на кілька місяців для проведення планових оновлень.

"Ці вдосконалення антен важливі для майбутніх пілотованих висадок на Місяць, а також вони збільшують пропускну здатність зв'язку для наших наукових місій у далекому космосі, деякі з яких базуються на відкриттях, зроблених Voyager", - пояснила директорка Міжпланетної мережі в Лабораторії реактивного руху (JPL) Сюзанна Додд.

Читайте також: Радянська станція Космос-482, яку запустили у 1972 році, упала на Землю: подробиці

Запущені ще в 1977 році, обидва зонди Voyager зараз летять у міжзоряному просторі зі швидкістю близько 56 000 км/год. Щоб залишатися на зв'язку з Землею, вони використовують невеликі двигуни для коригування своєї орієнтації, зберігаючи антени спрямованими точно на нашу планету.

Основні двигуни крену "Вояджер 1" перестали працювати у 2004 році після втрати живлення у двох невеликих внутрішніх нагрівачах. Інженери тоді визначили, що зламані нагрівачі, ймовірно, не підлягають ремонту, і вирішили покладатися виключно на резервні двигуни крену.

Нова інженерна команда почала підозрювати, що несподівана зміна або порушення в ланцюгах, які керують живленням нагрівачів, фактично перемкнуло перемикач у неправильне положення. Якби вони могли повернути перемикач у вихідне положення, нагрівачі могли б знову працювати.

Читайте також: Китай уповільнив обертання Землі, тривалість днів збільшилася – NASA

Це було ризиковане рішення. Якби нагрівачі все ще були вимкнені, коли двигуни включилися, це могло спровокувати невеликий вибух. 

"Двигуни вважалися несправними. І це був законний висновок. Просто один з наших інженерів здогадався, що можливо була інша можлива причина, і її можна було усунути. Це було ще одне диво, яке врятувало "Вояджер", - пояснив спеціаліст JPL Тодд Барбер.

Після відключення антени NASA зможе зв'язатися з "Вояджером 1" лише наприкінці літа, а потім вже в грудні. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини