Рослинний білок знижує ризик виникнення високого тиску – дослідження
Вживання рослинних білків часто називають ключем до здорового способу життя. Але не всі джерела однаково корисні — особливо коли йдеться про профілактику високого тиску.
Нове дослідження, опубліковане в Journal of the American Heart Association, показало: регулярне споживання мінімально оброблених рослинних білків, таких як бобові, горіхи та сочевиця, може знизити ризик розвитку високого тиску. Водночас помірне включення натуральних тваринних білків у раціон не має значущого впливу на ймовірність гіпертонії, передає NV, інформує UAINFO.org.
«Ми вивчали саме їжу, а не рослинні добавки з баночок», — уточнює авторка дослідження, дієтологиня й епідеміологиня докторка Марсія Отто з Техаського університету в Х’юстоні.
Згідно зі статистикою, майже половина дорослих американців страждає від гіпертонії - стану, що підвищує ризик інсульту, інфаркту та інших захворювань. Раніше вже було доведено, що збалансована дієта з низьким вмістом натрію і насичених жирів допомагає контролювати тиск. Однак вплив джерел білка на гіпертонію залишався не до кінця вивченим.
Під час роботи вчені проаналізували раціон майже 2300 осіб без історії високого тиску. Учасники повідомляли, що в середньому з'їдають 68 грамів білка на день — з них третина припадає на рослинні джерела. За 9 років спостережень з’ясувалося, що кожен додатковий 20-грамовий приріст рослинного білка в раціоні знижував ризик гіпертонії на 16%.
Однак занадто широкий асортимент рослинних білків у раціоні, навпаки, був пов’язаний із підвищеним ризиком. Дослідники припускають, що такі учасники частіше включали в меню сильно перероблені продукти, що нівелювало користь.
«Важливо вибирати цільні рослинні продукти, а не покладатися на модні, але перероблені аналоги», — підкреслює доктор Метью Лендрі з Каліфорнійського університету. За його словами, тофу і рослинний бургер із замінників м’яса — це два принципово різні продукти за складом і рівнем обробки.
Серед найкращих джерел рослинного білка — квасоля, нут, сочевиця, едамаме, вівсянка, кіноа, горіхи, насіння, тофу і соєве молоко. Ці продукти багаті на клітковину, вітаміни та мінерали, і за мінімальної обробки приносять найбільшу користь для здоров’я серця.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки