Путін використовує "прогалини в знаннях" Трампа про війну РФ проти України, – Time
Російський диктатор Путін міг користуватися необізнаністю президента США Дональда Трампа щодо історії України та війни, а глава Білого дому, ймовірно, більше не хоче брати участь у мирному процесі, оскільки досягнення миру виявилося «заскладним».
Про це пише старший кореспондент Time Саймон Шустер, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Журналіст нагадав, що після переговорів із Путіним Трамп заявив: у переговорах щодо припинення війни мають брати участь тільки Україна і Росія, тому що «вони знають подробиці переговорів, про які не знає ніхто інший». Це було незвичним «визнанням необізнаності» для президента США, який часто стверджує, що знає про найрізноманітніші питання більше, ніж будь-хто інший.
Для Путіна прогалини в знаннях Трампа про війну завжди були перевагою, пише Шустер. Одна з його улюблених переговорних тактик — приголомшити співрозмовника потоком «історичних теорій і добірних фактів». Українські урядовці з європейськими колегами намагалися підготувати Трампа й озвучували свої погляди на складність війни та її історію, але часто «натикалися на стіну невігластва» в питанні України всередині адміністрації президента США.
Читайте також: Найбільший подарунок, який Трамп зробив путіну і російській економіці – він дав їм віру, що вони можуть перемогти, – Фурса
Один із західних дипломатів назвав ставлення США до України за Трампа «месіанським» і заявив, що в Білому домі «наче все знають і нічого не хочуть чути».
У телефонній розмові з європейськими лідерами після дзвінка Путіну Трамп заявив, що Україна і Росія можуть почати переговори про припинення вогню «негайно». Президент Володимир Зеленський у відповідь нагадав йому, що переговори почалися кількома днями раніше — у Стамбулі 16 травня. «Очевидна втрата пам’яті Трампом» призвела до спантеличеного мовчання на лінії, йдеться у статті.
Спецпредставник Трампа Стів Віткофф в інтерв'ю в березні не зміг назвати регіони, де йде війна: «Ці так звані чотири регіони… Донбас, Крим… Ви знаєте ці назви». Шустер зазначає, що Віткофф цього року кілька разів зустрічався з Путіним, і «контраст у рівні їхніх знань про Україну був разючим». Путін має звичку годинами читати гостям «лекції про те, що він вважає історичним корінням війни», пише журналіст.
Читайте також: Трамп приватно заявив європейським лідерам, що Путін не готовий припинити війну, бо "перемагає" - WSJ
Колишній канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв'ю Time минулого року згадував, що довгі дебати з Путіним були «важким досвідом».
«Я справді сперечався з ним, кажучи: будь ласка, зрозумійте, якщо політики почнуть дивитися в підручники історії, де були їхні кордони раніше, то в нас будуть тільки війни на сотні років», - розповів він.
Шустер пише, що боротьба з путінською тактикою за столом переговорів «вимагає володіння фактами, на що мало хто в Білому домі здатний».
«Під час свого першого президентського терміну Трамп рідко читав книги з короткими довідками, підготовлені для нього розвідувальною спільнотою, яка відреагувала, стискаючи необхідну йому інформацію до одного аркуша паперу з наочними посібниками. З моменту свого повернення до Овального кабінету він був присутнім лише на дюжині презентацій щоденних зведень для президента, що набагато менше, ніж зазвичай, згідно з аналізом, опублікованим на початку травня Politico», — ідеться у статті.
Читайте також: Трамп навряд чи запровадить нові санкції проти Росії, оскільки вони перешкоджатимуть діловим можливостям – NYT
Президент України Володимир Зеленський неодноразово закликав Трампа і його високопоставлених помічників приїхати в Україну і побачити війну на власні очі, але ніхто не погодився. Віцепрезидент Джей Ді Венс навіть заявив Зеленському, що не зацікавлений у «пропагандистському турі».
Шустер зазначає, що основним джерелом інформації про ситуацію в Україні мало б бути посольство США в Києві, але посолці Бріджит Брінк не вдавалося домогтися впливу в Білому домі, розповіли джерела Time.
«На жаль, політика адміністрації Трампа від самого початку полягала в чиненні тиску на жертву, Україну, а не на агресора, Росію», — написала нещодавно Брінк у колонці, коментуючи своє рішення піти у відставку.
Кореспондент Time робить висновок, що після розмови Трампа з Путіним Білий дім, схоже, не зацікавлений у тиску «на будь-яку зі сторін» задля припинення війни — з огляду на те, що Трамп не погрожував Росії санкціями і не обіцяв подальшої участі США в мирному процесі. Процес мирного врегулювання «виявився набагато складнішим, ніж він думав».
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки