MENU

Сі Цзіньпін зустрівся з Лукашенком та назвав Білорусь "справжнім другом" Китаю

118 0

Сі Цзіньпін зустрівся з Лукашенком та назвав Білорусь "справжнім другом" Китаю

Лукашенко розраховує на Пекін як на джерело кредитів та інвестицій, навіть попри те, що Білорусь вважається традиційною сферою впливу РФ.

Як повідомляє Reuters, лідер Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з самопроголошеним білоруським президентом Олександром Лукашенком у середу, 4 червня, похвалив Білорусь як “справжнього друга” Пекіна й закликав країну-союзницю РФ приєднатися до протистояння “гегемонії та залякуванню”, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua.

Сі, зустрічаючи Лукашенка в резиденції в Пекіні, привітав його з “переобранням”, написали китайські ЗМІ, додавши, що Китай і Білорусь — “справжні друзі й хороші партнери”.

“Традиційна дружба між двома країнами триває вже давно, політична взаємна довіра непорушна”, - сказав Сі.

Обидві країни повинні також виступати проти “гегемонії та залякування, захищати міжнародну справедливість і правосуддя”, додав він.

Читайте також: "Потерпіть": Лукашенко визнав, що затримався при владі 

“Ви дуже точно підмітили головну особливість нашого часу - безпрецедентний тиск на нас з боку Заходу, в першу чергу, на Китайську Народну Республіку. …І сьогодні погляди багатьох країн, в тому числі і Білорусі, звернені до вас - до Пекіна”, - цитують Лукашенка білоруські ЗМІ.

Черговий візит Лукашенка до Пекіна — перша його поїздка до Китаю після січневих президентських “виборів” у Білорусі, які продовжили його 31-річне правління в колишній радянській республіці. Західні уряди назвали “перемогу” Лукашенка фіктивною.

Білоруська економіка постраждала від західних санкцій і торгівельних тарифів через підтримку Росії у війні проти України. Відрізана від західних ринків, Білорусь, яка дозволила російським військам використовувати свою територію для підтримки вторгнення в Україну, дедалі більше орієнтується на Схід.

Читайте також: Лукашенко докерувався: Білорусь на тлі гострого дефіциту купуватиме картоплю в "недружніх країнах"

Лукашенко, який відвідував Китай 15 разів за останні роки, розраховує на Пекін як на джерело кредитів та інвестицій, навіть попри те, що Білорусь вважається традиційною сферою впливу Москви.

Мінськ також звертається до Китаю за допомогою у трансформації та модернізації своєї промисловості, офіційно ставши минулого року країною-партнером БРІКС і членом Шанхайської організації співробітництва (ШОС).

Однак економічні дисбаланси залишаються, навіть попри обіцянки Пекіна поглибити двосторонню співпрацю. Згідно з даними китайської митниці, у 2024 році позитивне сальдо торгівлі Китаю з Білоруссю збільшилося на 47,6% до $4,77 мільярда порівняно з попереднім роком, причому китайський експорт автомобілів, приймачів цифрового телебачення і пральних машин значно перевищив обсяги закупівель білоруської продукції, включаючи сільськогосподарські добрива.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини