MENU

Росія вичерпала резерви для підтримки економіки, – голова Центробанку РФ

361 0

Росія вичерпала резерви для підтримки економіки, – голова Центробанку РФ

Ресурси, які дозволяли російській економіці упродовж двох останній років показувати зростання в умовах війни та санкцій, вичерпані. Про це заявила голова Центробанку рф Ельвіра Набіулліна, виступаючи на Петербурзькому міжнародному економічному форумі (ПМЕФ- 2025).

"Ми зростали два роки досить високими темпами через те, що були задіяні вільні ресурси", - наводять слова її виступу росЗМІ, інформує UAINFO.org з посиланням на "Ми-Україна".

Набіулліна пояснила, що йдеться про робочу силу, виробничі потужності, запаси капіталу банківської системи, а також гроші Фонду національного добробуту (ФНД). Зокрема з останнього російський уряд брав кошти, щоб "латати дірки" в бюджеті. 

"Нам треба розуміти, що багато з цих ресурсів дійсно вичерпані", - сказала Набіулліна.

Дані Росстату показують, що рівень безробіття опустився до історичного мінімуму в 2,3%, тим часом як масова еміграція та мобілізація чоловіків на війну породили нестачу кадрів, яку уряд оцінює в 2 млн осіб.

Ліквідні активи ФНБ з початку війни скоротилися втричі - до 2,8 трлн рублів. Запаси валюти у фонді знизилися до 153,7 млрд юанів - мінімуму з моменту його створення в 2008 році. Золотий запас ФНБ "схуд" до 139,5 тонни, тоді як перед війною перевищував 400 тонн. Аналітики не виключають, що фонд може повністю вичерпатись вже наступного року.

До речі, у січні-березні 2025 року темпи зростання ВВП росії сповільнилися втричі - з 4,1% до 1,4%.

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини