MENU

Європа повинна зміцнити плани підтримки України на випадок, якщо Трамп знову змінить позицію, – FT

59 0

Європа повинна зміцнити плани підтримки України на випадок, якщо Трамп знову змінить позицію, – FT

За останні два тижні Дональд Трамп нарешті усвідомив те, що давно було очевидним для більшості спостерігачів: Владімір Путін просто використовує його. Президент США заявив, що мав "приємні" розмови з російським лідером, "а потім тієї ж ночі запускаються ракети".

У відповідь на це прозріння Трамп дав Путіну 50 днів на укладення мирної угоди щодо України — інакше на нього чекають жорсткіші санкції, а також погодився постачати американську зброю європейським союзникам, які передадуть її Києву. Якщо ця зміна позиції не буде скасована, вона може стати рятівним шансом для України в період воєнної та політичної вразливості, вважає редакційна колегія газети Financial Times, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.ua.

Схоже, президент США нарешті зрозумів, що його спроби досягти припинення вогню в Україні, пропонуючи Путіну те, що той, на його думку, хотів (відмова Києва від вступу до НАТО і збереження Росією захоплених територій), зазнали невдачі. Путін прагне набагато більшого — знищити українську державність та переконаний, що його армія переживе як сили Києва, так і підтримку Заходу, а нещодавні масовані обстріли мають на меті прорвати оборону України й зламати її волю до опору.

Читайте також: Трамп різко змінив позицію щодо допомоги Україні: стало відомо, завдяки кому це сталось

Зміна позиції Трампа також свідчить про вплив з боку європейських лідерів, які вважають: лише жорсткість змусить Путіна серйозно сісти за стіл переговорів. Генсек НАТО Марк Рютте зумів згуртувати країни-члени навколо мети збільшити витрати на оборону до 3,5% ВВП до 2035 року та ще 1,5% — на інфраструктуру, що спричинило більш прихильне ставлення Трампа до Альянсу.

"Найвагомішим є рішення Трампа підтримати план продажу американської зброї, що фактично перекладає фінансову відповідальність на європейські країни. Хоча це є кроком назад від політики адміністрації Байдена та давньої ролі США в гарантуванні миру в Європі, проте ця схема створює механізм постачання американської зброї до Києва, ізольований від партійної політики США. Президент може запевнити своїх прихильників, що американські податки не витрачаються на озброєння України", — додають в газеті.

Редакційна колегія додає, що 50-денний ультиматум Трампа Москві щодо укладення угоди, підкріплений погрозою введення нових мит на Росію та вторинних мит на країни, що купують російські енергетичні продукти, є менш переконливим. 

Попри жорсткі заяви, президент раніше вже неодноразово уникав запровадження обіцяних болючих тарифів, і тому Москва та енергетичні ринки сумніваються, що заради України він наважиться ввести 100% мита проти Китаю й Індії — головних покупців російської нафти.

Читайте також: "Занадто повільний, надто бюрократичний", - Мерц розкритикував Євросоюз

Будь-які кроки, що різко скоротять обсяги російської нафти на ринку, можуть спричинити економічну кризу в світі та стрибок цін на бензин у США — чого Трамп, найімовірніше, захоче уникнути. Набагато реалістичнішим виглядає скоординований тиск із боку G7 та ЄС на дотримання нижчої цінової межі для російської нафти, зокрема через обмеження дій "тіньового флоту", що дозволило б скоротити доходи Москви без глобального цінового шоку.

"В Україні президент Володимир Зеленський стикається з серйозними викликами як на фронті, так і всередині країни. Минулого тижня він провів кадрові перестановки в уряді, розуміючи, що необхідно підвищити стійкість держави до затяжної війни. Щоб гарантувати тривалу підтримку України, європейські та інші партнери повинні оперативно використати вікно можливостей, яке відкрилося завдяки зміні позиції Трампа — поки він знову не передумав", — підсумувала редакційна колегія.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини