Генпрокурор зможе закривати справи топпосадовців за заявами самих фігурантів, – членкиня правління ЦПК
Генпрокурор Руслан Кравченко
За новими змінами до Кримінально-процесуального кодексу України генеральний прокурор зможе самостійно закривати справи за підозрою щодо топчиновників.
Про це повідомила членкиня правління ЦПК Тетяна Шевчук, передає UAINFO.org з посиланням на "Еспресо".
"Проблема полягає в тому, що справи, які вже розслідуються, генпрокурор може вже їх витребувати й перевірити доцільність. Тобто побачити зібрані докази, які слідчі дії велись і т.д. За новими змінами до Кримінально-процесуального кодексу України будь-яка підозрювана особа або особа з високопосадовців, яка вважає, що проти неї ведеться розслідування, там є цілий перелік, може подати заяву з проханням закрити таку справу. Фактично, такі справи будуть закриті", - пояснила Шевчук.
Читайте також: "Будемо однією сімʼєю": Генпрокурор прокоментував новий закон про антикорупційні органи
Вона наголосила, що генпрокурор може одним лише цифровим підписом закривати справу в системі.
"Варто нагадати, що, коли НАБУ вело справу по Татарову, там була ціла операція з заміною прокурорів, слідчі судді приймали рішення, і потім все ж таки справи були закриті на початку повномасштабного вторгнення за строком давності. Цього всього не потрібно буде робити. Зараз прокурор одним цифровим підписом у системі просто закриє справу і заборонить переслідувати особу", - підсумувала вона.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки