Україна здатна поховати російську енергетику: експерт розкрив шлях до колапсу в РФ
Україна може позбавити Росію можливості заробляти на експорті нафти та газу. Водночас цього можна досягнути лише шляхом накопиченого ефекту. Про це в інтерв'ю Главреду розповів президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", експерт із міжнародних енергетичних відносин і безпеки Михайло Гончар, інформує UAINFO.org.
За словами експерта, ключовий механізм не в тотальному знищенні портів чи терміналів за один чи два тижні, а в системних прицільних ударах по елементах ланцюга експорту - терміналах, магістралях, причалах і логістичних вузлах.
"Регулярні прицільні удари призведуть до того, що танкери для завантаження нафтою просто перестануть приходити в Росію, тому що ніхто не захоче ризикувати. А ті перевізники, які захочуть ризикувати, вимагатимуть шалених страховок, шалених ставок фрахту. І при цих ставках експорт втратить свій бізнесовий сенс", - пояснив Гончар.
Читайте також: Дрони СБУ уразили нафтопереробний завод за 1400 кілометрів від України
Експерт наголосив, що при зупинці вивезення нафти обсяги сировини накопичуватимуться в нафтосховищах, які мають обмежений обсяг. При цьому, коли сховища заповняться, Росія змушена буде глушити свердловини, що фактично стане колапсом.
"Поки що росіяни свердловини не глушать, а закачують нафту у сховища Транснефти, державного нафтотранспортного монополіста, і нафтових компаній. Але за належного підходу з нашого боку це буде шлях Росії до колапсу", - додав Гончар.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки