MENU

Закони, які потрібно прийняти для швидкої європеїзації України

933 0

Після тижневої перерви сьогодні депутати знову працюватимуть.

Щоправда, не відомо який порядок денний у вівторок 11 березня в парламенті. Так само, інформації немає про будь-який інший робочий день депутатів цього тижня. Єдине, що є на сайті Верховної Ради – інформація про те, що пленарне засідання таки відбудеться.

Традиційної погоджувальної ради голів фракцій і комітетів, яка зазвичай проходить по понеділках і на якій вирішують за що голосувати на пленарних засіданнях – не було, або вона була закритою для преси.

Народний депутат з «Удару» Валерій Карпунцов, так само, як і Олег Медуниця з «Батьківщини» інформували, що у вівторок зранку у них буде засідання фракції. Імовірно, там і вирішуватимуть порядок денний парламенту.

Отже, якщо у депутатів немає свого порядку денного, його може запропонувати громадськість та журналісти.

Наприклад, є потреба у негайному ухваленні законопроекту N«2207», що має ускладнити життя корупціонерам від влади. Це зміни до закону «Про здійснення державних закупівель». Цей законопроект рік тому внесли 3 лідери тодішньої опозиції Арсеній Яценюк, Віталій Кличко і Олег Тягнибок. У пояснювальній записці до цього проекту необхідність його прийняття викликана потребою «в удосконалені законодавства у сфері державних закупівель, зокрема, в частині оприлюднення інформації про результати закупівель підприємствами». Зараз політсили усих трьох авторів – при владі. І у них є можливість залишитися послідовними щодо своїх же проектів. Тим більше, що він уже пройшов перше читання.

Такий закон допоміг би журналістам і громадськості стежити за появою нових «Межигір'їв».

Ще один законопроект, який міг би суттєво спростити життя журналістам – розслідувальникам «N3378», а саме, зміни до закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Головна ідея – відкритість інформації щодо держреєcтру прав на нерухоме майно. Дізнатися про майно урядників усіх рівнів можна було б будь-якому громадянину. Так само громадянин міг би зробити щодо свого власного майна. Відкриті реєстри позбавили б громадян зайвих клопотів – звертатись до органів за довідками про те, що вони є власники такого майна.

Обидва подібні закони посприяли б швидкій європеїзації України, вони уже працюють в багатьох цивілізованих країнах світу. Це антикорупційні закони, завдяки яким питання власності чиновників та інформація про державні тендери стає відкритою.

Сергій АНДРУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини