MENU

Цілющі помідори

454 2

"Їжте салат з помідорів із сиром і житнім хлібом - і ви проживете сто років", - радять французькі лікарі, і вони мають рацію.

Помідори - універсальна їжа: вони смачні сирими, в салатах або на бутербродах, тушковані, печені та в'ялені. Важко повірити, що колись вони вважалися отруйними. Є навіть історія про те, як підкуплений кухар намагався отруїти стравою з помідорів Джорджа Вашингтона. Перший президент США, покуштувавши приготовану страву, пішов далі займатися справами, так і не дізнавшись про лихий задум.

Один середній цілий помідор містить близько 20 калорій, 0 г жиру, розчинні харчові волокна, вітамін С, вітаміни групи В, залізо та кальцій. А також фітохімічні речовини, які називаються каротиноїдами - тобто пігменти, що надають помідору його неповторний колір і унікальні властивості.

Чим корисні помідори?

Запобігають раковим захворюванням. Численні дослідження показали, що чим більше в раціоні помідорів, тим менші ризики виникнення деяких видів раку, особливо легенів, шлунка, кишечника, підшлункової залози і простати. Цим ефектом помідори завдячують каротиноїдам: альфа-, бета-каротини, лютеїн та лікопен. Лікопен має найбільшу антиоксидантну активність, тобто захищає клітини нашого тіла від руйнування вільними радикалами. Тушковані та печені помідори містять навіть більше лікопену, ніж сирі. Під час приготування їжі руйнуються клітинні стінки, допомагаючи звільнити лікопенн. А вживання помідорів з додаванням жиру, наприклад, такого як оливкова олія, допомагає лікопену краще засвоюватися. 

Зменшують ризик передчасного старіння та хронічних хвороб. Окрім лікопену, помідори містять інші потужні антиоксиданти, зокрема, вітаміни С і А (каротин перетворюється на вітамін А в організмі). Ці вітаміни захищають від вільних радикалів ДНК - тобто місце у клітині, де зберігається генетична інформація організму. Таким чином, помідори можуть запобігати багатьом віковим захворюванням, таким як передчасне старіння, атеросклероз, цукровий діабет.

• Зберігають серце та судини здоровими. Помідори містять важливу комбінацію трьох вітамінів групи В – В6, В12 і В9, які запобігають інфарктам та інсультам. Саме таке поєднання вітамінів зменшує вміст гомоцистеїну в крові – своєрідного маркера, що показує високий ризик виникнення інфаркту. Одне дослідження показало, що у жінок, які з'їдали від 7 до 10 порцій томатної продукції на тиждень, був на 30% нижчий ризик серцево-судинних захворювань, ніж у тих жінок, які споживали менше порції-півтори. Крім того, помідори багаті на калій – мінерал, який часто є дефіцитним у раціоні багатьох людей і який нормалізує роботу серця. З однією склянкою натурального томатного соку можна отримати 534 мг калію, а з ½ склянки томатного соусу – 450 мг. 

• Захищають від утворення тромбів. Щоденне вживання хоча б 1 помідора або 1 столової ложки натуральної томатної пасти зменшує ризик склеювання тромбоцитів та утворення тромбів.

• Оберігають від запалень. Навіть 1 склянка томатного соку на день може зменшити запальні процеси в організмі та запобігти або сповільнити розвиток хронічних та дегенеративних захворювань, таких як хвороби серця, остеопороз і хвороба Альцгеймера.

• Інші корисні впливи на здоров'я. Покращують стан шкіри, зір, травлення, сприяють зниженню надмірної маси тіла, зміцнюють кістки, оздоровлюють печінку, сприяють детоксикації організму.

Як краще вживати?

Помідори краще за все засвоюються при вживанні із жиром – авокадо, оливковою олією, домашнім білим м'яким сиром: вміст каротиноїдів може збільшитися від 2 до 15 разів!

Крім того, клітини кишечника засвоюють каротиноїди краще, коли помідор вживати разом зі шкіркою: саме в шкірці багато інших рослинних антиоксидантів, тому для більшої користі не очищуйте помідори.

Рецепт томатного детокс-напою: 1 великий помідор ¼ м'якого авокадо ½ великого солодкого червоного перцю 1 малий зубець часнику 1 столова ложка нарізаного листя петрушки 3 листочки зеленого салату на кінчику ножа – порошок куркуми

Всі компоненти збити у блендері до пюре, додати сіль, трошки чорного перцю.

Вживати щодня протягом 1 місяця. Дія: оздоровлює печінку, зволожує шкіру, освіжає колір обличчя, має протизапальну, антимікробну, противірусну дію, нормалізує стан нервової системи, полегшує засинання. Читайте також: Все, що потрібно знати про правильний сніданок

Висновок: використовуйте "томатний" сезон під девізом "Ні дня без помідорів!": додавайте до ранкового омлету, робіть салати з білим сиром та зеленню, готуйте борщі зі свіжими томатами, томатні супи, соуси, тушкуйте м'ясо та рибу в овочах з томатами, щодня готуйте томатний сік, робіть заготовки на зиму.

Так ви однозначно покращите своє здоров'я, покращите колір і стан шкіри, зір, нормалізуєте свою вагу, очистите організм і відчуєте себе повним сил та енергії.

Але не варто думати, що помідор – це чарівна паличка, і нам дозволено курити, зловживати алкоголем, їсти смажену та жирну їжу. Якраз навпаки – помідори мають бути обов'язковою складовою нашого здорового раціону і здорового способу життя. І тоді вони виявлять всі свої корисні властивості у повній мірі!

Будьте здорові!

Оксана СКИТАЛІНСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини