ТОП-3 способи фальсифікацій на виборах-2014
Спосіб фальсифікації : "косинка".
Щоб "косинка" була якісною та безболісною -- потрібна серйозна підготовка. Необхідно точно встановити які громадяни округу однозначно не підуть голосувати. Можливо вони в АТО, можливо закордоном, хворіють, щойно померли, в запої.
Допоможуть встановити ці обставини "смотрящі" бабусі. Ще з часів "сетки Черновецького" в кожному будинку є така людина яка займається агітацією, розносить гречку, чистить поштові скриньки та приглядає за будинком.
Отже ми знаєм що Іванов не прийде на вибори.
Тепер потрібен свій член дільничої виборчої комісії. (Точніше два бо сидять вони парами). "Косинкою" ця схема називається тому, що член комісії має чимось відрізнятись від інших, щоб його однозначно пізнали. Синя косинка на голові, червоний шарф, біла шаль.
Заходить Сідоров (підготований що треба шукати члена комісії, жіночку в білому) іде до неї дає їй свій паспорт Сідорова і каже що він Іванов з такої то адреси. Та просто видає йому бюлетень за Іванова і все. Тут головне щоб Іванов потім голосувать не прийшов.
Як ловить? Пильність і ще раз пильність. 7 років тюрми - це не жарт. Фальсифікатори нервують. Паспорт показують крадькома. Тому якщо ви в черзі побачили такі підозрілі моменти, не соромтесь підійдіть і запитайте чи усе нормально. Поясніть чому питаєте. Нормальні люди поставляться з розумінням.
Не хочете самі, повідомте спостерігачів на комісії. Це їх завдання виловлювати такі моменти.
Фальсифікацію "карусель" всі добре знають.
Тут все просто. Перший вкидає ксерокопію бюлетня, забирає справжній у карман і йде на вулицю. Там у спеціально обладнаному бусіку чи в конспіратівній квартирі міняє бюлетень на гроші. І карусель закрутилась.
Наступний іде на дільницю уже з бюлетнем з галочкою за потрібного кандидата, а свій чистий знову міняє на гроші.
Ловлять таку карусель просто. Достатньо одного учасника який спалить схему і сядуть як-то кажуть усі.
Фальсифікація під час підрахунку.
Одна з найбільш вірогідних на цих виборах. Порча бюлетенів.
Згідно закону бюлетень на якому більше однієї позначки не може бути врахований. Отже "своїм" членам комісії (чим їх більше тим краще) потрібно поставити на бюлетень опонента додаткову позначку. Жінки з довгими нігтями закріплюють під ніготь грифельний стержень і вуваля -- короткої помарочки вже достатньо.
Бажано мати свою більшість в комісії. По-перше можна видаляти особливо настирних спостерігачів, або змусити їх тихенько сидіти в куточку. По-друге багато малювать кожному не треба, 7-10 спорчених бюлетенів - достатньо.
Для розуміння, в середньому на окрузі десь 105 дільниць. На дільниці голосує десь біля тисячі виборців. Якщо на одній дільниці спортити всього 50 бюлетенів опонента -- це буде 5000 голосів (5 відсотків). Засуха на тих виборах зменшила результат опоненту на 14 000.
Як боротись. Однозначно цей вид фальсифікації буде застосовуватись.
Тут вся відповідальність лягає на чесних членів комісії та спостерігачів. Відеофіксація процесу підрахунку дозволена законом. Це буде доказом в кримінальній справі.
Ну і Україна змінилась. Ці спорчені бюлетені буде просто встановити. Якщо їх кількість перейде за загальностатистичну, то впевнений суспільство не буде мовчки спостерігати як у людей крадуть право вибору.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки