MENU

Ідеальний керівник в уявленні українських працівників

7491 0

Кожен третій офісний працівник хотів би працювати під керівництвом чоловіка. Наявність дружини і дітей теж асоціюється з хорошими навичками керівника. Про те, яким має бути ідеальний начальник, йдеться нижче. Смаки виявилися різноманітними.

Соціальний портрет. За даними опитування hh.ua, для більшості «білих комірців» стать і сімейне становище начальника значення не мають. Тим не менше, кожен третій хотів би працювати під керівництвом чоловіка середнього віку. Дещо менше половини вважають, що керівник повинен бути успішним не тільки в кар’єрі, але й у особистому житті. У ідеалі він повинен бути одруженим і мати двох дітей.

А ось питання релігії та національності для багатьох відходить на другий план. Троє із чотирьох опитаних заявили, що для них не є важливою інформацією віросповідання шефа (моя думка, що це питання, як і молитва,– справа індивідуальна, але вона не повинна шкодити нашій державності, загалом – національним інтересам України). А двоє із трьох залишать без уваги національність. 

                                   

Особисті якості. Окрім хорошої освіти, досвіду та бажання рухатися вперед, керівник (провідник) повинен володіти тими необхідними якостями, які допоможуть йому в досягненні мети. Перше місце в рейтингу позитивних якостей займають організаторські здібності. На другій сходинці – уміння володіти собою незалежно від ситуації. Далі йде наявність аналітичного і стратегічного мислення. А остання із п’ятірки найважливіших рис характеру – відповідальність. Таким чином, підлеглі хотіли би бачити в керівникові не лише сильну особистість, лідера, який уміє ухвалювати рішення й відповідати за них, але і чудового стратега, готового організувати й повести за собою команду.  

Стиль керування. В умовах постійних змін на ринку й прагнення компаній пропонувати нові цікаві послуги, дуже цінується «командний дух», уміння в рамках колективу генерувати творчі ідеї. Тому цілком очікувано, що для більшості (67%) офісних співробітників найбільш прийнятним є демократичний стиль керування. Саме цей стиль ґрунтується на колегіальності, довірі, інформуванні підлеглих, ініціативі й творчості. Проте в реальному житті тільки кожного четвертого начальника підлеглі можуть назвати демократом. У той же час дещо менше половини (43%) керівників, на думку опитаних, використовують у взаємодії з підлеглими авторитарний стиль. А найменш ефективним є ліберальне керування. І тут думки начальників і підлеглих практично співпали.

Крім цього, дещо більше половини, а саме 52%, бажали би працювати під керівництвом харизматичного лідера, а кожен п’ятий хотів би бачити в начальникові дипломата. Більше за все побоюються зіштовхуватися з деспотичними керівниками, дилетантами та одиночками. Разом із тим, кожен  п’ятий вважає, що йому доводиться працювати саме з начальником-тираном. 

                                       

         

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна hh.ua в грудні 2013 року. В опитуванні брали участь 1781 респондент.

Георгій МАЧУЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини