Особливості ЗНО 2015
Усі абітурієнти країни уважно стежать за новинами у сфері освіти. Кожен майбутній студент готується до важливого етапу вступної компанії - зовнішнього незалежного оцінювання. Які особливості його проведення будуть у 2015 році?
У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
- Українська мова і література
- Історія України
- Математика
- Біологія
- Географія
- Фізика
- Хімія
- Англійська мова
- Іспанська мова
- Німецька мова
- Російська мова
- Французька мова
Характеристики тестів із усіх предметів і критерії оцінювання завдань з розгорнутою відповіддю розміщені на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Два рівні складності сертифікаційної роботи (тесту)
Абітурієнти складатимуть тести ЗНО з української мови і літератури та математики двох рівнів складності – базового і поглибленого, обрати який слід буде під час реєстрації. Рівень складності тесту, необхідний для вступу на навчання, визначатиметься Правилами прийому до вищого навчального закладу.
Державна підсумкова атестація (ДПА) з української мови
Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА. Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.
"Виконання цих завдань будуть оцінюватися за шкалою від 1 до 12 балів, а результати виконання цієї частини тесту заноситимуться в атестат про загальну середню освіту", - зазначив директор УЦОЯО Ігор Лікарчук під час засідання Правління Громадської ради при МОН.
Встановлення «порогового бала»
Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.
Конкретні дати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році будуть визначені пізніше, у зв’язку з тим, що у навчальних закладах країни можливі зміни в графіках навчального процесу. Про це у своєму Facebook повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.
"Наказом МОН України від 01 жовтня 2014 року №1120, який набере чинність за кілька днів, встановлено, що зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься в квітні-липні 2015 року. Визначення такого тривалого часу для проведення ЗНО пояснюється наступним. У багатьох регіонах України через прогнозовані тривалі канікули в осінньо-зимовий період і відповідні можливі зміни в графіках навчального процесу,не можна визначити остаточних термінів завершення 2014/2015 навчального року. Тому і було прийнято рішення про внесення до наказу №1120 терміну "квітень-липень", - зазначив він.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки