MENU

Рада внесла зміни до пенсійного законодавства

8982 0

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому законопроект № 2212 "Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення".

"За" проголосували 238 народних депутатів.

Метою законопроекту та шляхами її досягнення є (з пояснювальної записки):

"З метою створення умов для стабілізації фінансового стану бюджету Пенсійного фонду України та удосконалення окремих положень стосовно пенсійного забезпечення проектом акта передбачається:

- поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення  страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію;

- поетапне підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років;

- для обчислення пенсії застосовувати середню заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки;

- пенсії працюючим пенсіонерам виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність;

- особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій (народні депутати, державні службовці та прирівняні до них особи, судді, прокурори та інші), пенсії, призначені відповідно до чинного законодавства України, не виплачувати", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту", - йдеться у пояснювальній записці.

Перед вирішальним голосуванням прем'єр-міністр Арсеній Яценюк "розвіяв міфи" щодо цього законопроекту.

"Хочу розвіяти всі міфи. Перший міф, що закон підвищує пенсійний вік з 60 до 65 років – брехня. Пенсійний вік не підвищується.

Другий міф: спеціальний стаж для шкідливих виробництв підвищується – ні, не підвищується.

Третій: загальний страховий стаж піднімається протягом 10 років – тільки на 10 рік вступить в силу рішення щодо підвищення.

У прокурорів, суддів цей закон відбирає можливість отримувати і зарплату і пенсії одночасно", - зазначив голова уряду.

При цьому прем’єр Арсеній Яценюк пообіцяв, що до 1 травня закон про перехід на загальний порядок нарахування пенсій всім пенсіонерам (крім військовослужбовців і науковців) буде поданий до парламенту. До 1 червня закон має бути прийнятий парламентом. В іншому випадку, всі спецпенсії будуть скасовані, - передає Укрінформ.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини