MENU

Заграницей Микола Гоголь представлялся как «украинец»

1270 1

Перемога! Як ранішенами вже зазначалося у присвяченомуМиколі Гоголю матеріалі, Гогольреєструвався на Карлсбадському курортіяк «Nicolas de Gogol, Ukrаinien».

У публікаціївід 1846 года в «Almanach de Carlsbad, ou mélangesmédicaux, scientifiques et littéraires...: 16:e annе».У розділі,присвяченому людям, які відвідалиКарлсбад, є й така: "Mr. Nicolas de Gogol,Ukrainien, établi à Moscou, auteur de quelques comédies russes».Вперекладі з французької: «Пан МиколаГоголь, українець, який мешкає в Москві,автор кількох руських комедій». 

Зрозуміло,щовсупереч теоріям ісконніків це-вагомийаргумент на користь того,що Гоголь бувукраїнцем бо свідчить про те, ким вінсам себе вважав. 


Але, залишаласяпроблема з першоджерелом. Наскількинам відомо, книжка з такою назвою:«Almanach de Carlsbad, ou mélanges médicaux, scientifiques etlittéraires...: 16:e annе», яка містить оригіналцього запису знаходиться в приватнійколекції і у мережу не викладалася. (Бібліографічні дані: назва: Almanach deCarlsbad, ou mélanges médicaux, scientifiques et littéraires...:16:e annе;Автор: Jean de Carro;опублікована:1846рік. ) 


Проте, можете привітатинас з перемогою: нам вдалося відшукатив мережі три дослідження-книжки обмеженогодоступу, які наводять скан оригіналузапису з першоджерела (посилання накнижки, що містять скан тут.

Quest історія Украиїни-РусіПовідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини