Гриценко: Кабмінівська постанова про конкурентну і прозору приватизацію – злочин уряду проти України
Політик Анатолій Гриценко публічно звертається до Петра Порошенка, Арсенія Яценюка, Андрія Садового, Олега Ляшка і Юлії Тимошенко
Шановна пані і шановні панове! Утворений Вами уряд планує вчинити злочин. Проти українського народу. В інтересах купки олігархів. Злочин ціною у сотні мільярдів гривень. Цей злочин Ви можете зупинити. Ви повинні його зупинити!
Обставини злочину. Вчора, 12 травня, утворений Вами уряд видав Постанову Кабміну № 271 під цинічно-красивою назвою «Про проведення прозорої та конкурентної приватизації у 2015 році», якою затвердив перелік підприємств, які він, уряд, планує виставити на продаж у 2015 році. До списку (див. за посиланням) включено підприємства, загальна вартість яких, при нинішньому курсі валют, складає сотні мільярдів гривень.
При тому, що законом «Про Державний бюджет на 2015 рік» зафіксовано на порядок менші доходи від приватизації - 17 млрд. грн. Лише Одеський припортовий завод вдвічі дорожчий. А в урядовому продажному списку, крім Одеського припортового, виставлено на вибір цілий «шведський стіл»: Сумихімпром, «Свема», купа обленерго, купа міськгазів, купа вугільних шахт, Укрторф, Укрбуд, купа елітно-селекційних аграрних підприємств з десятками тисяч гектарів найродючішої землі, купа нерухомості в центрі столиці та в обласних центрах, включили на продаж навіть стратегічні морські порти!!! І от цей Клондайк із 300 підприємств Ваш уряд швиденько, за півроку, хоче продати, причому лише за 17 мільярдів гривень?! Це злочин проти України.
При тому, що винесеної у назву постанови Кабміну «прозорої та конкурентної» приватизації - не буде, Ви це добре знаєте. Чому не буде? Бо дотепер не призначено керівника Фонду державного майна і сам ФДМ не вичищено від торгашів попередньої влади. Дотепер не призначено керівника Антимонопольного комітету і АМК так само не очищено від тих, хто там роками захищав монопольні інтереси олігархів. Головне - за 15 місяців після Майдану не зроблено жодного дієвого кроку, аби здійснити демонополізацію, аби дійсно запровадити «прозорість» і «конкурентність» в економіці. За таких умов, продаж сотень крупних підприємств перетвориться на їх скупку все тими ж, відомими зі списку «Форбс» кількома родинами, включно зі президентською.
При тому, що обвал гривні втричі за рік, збільшений податковий тиск і шалена, не менша ніж за Януковича корупція, практично зупинили економіку, підприємства не мають оборотних коштів, не мають доступу до кредитів, масово згортають виробництво, масово переходять у тінь або просто закриваються. Хто за таких умов може викласти велику суму, щоби купити підприємства з Вашого списку? Ті самі кілька родин олігархів плюс високі посадовці у владі, які контролюють Нацбанк і його «прозорі» схеми багатомільярдного рефінансування. Все те же, до боли знакомые лица... Тож яка «конкурентність»? Жодної. Обіцяна деолігархізація? Навпаки, дальша олігархізація! Це злочин проти України.
При тому, що продавати підприємства в умовах глибокої кризи - це продавати їх утричі, вп'ятеро дешевше, ніж за умови стабільності. Це Ви теж розумієте. Хто не розуміє, запитайте Порошенка, він Вам розкаже, чому продавати Рошен і всі інші родинні рошени в умовах кризи йому невигідно. А продавати 300 державних підприємств - вигідно? Напевно лише тим, у владі й серед придворних олігархів, хто сам уже намилився їх скупити за безцінь. І напевно скупить, якщо Ви, шановні лідери коаліції, цей злочин проти України - не зупините!
P. S. Якщо Ви, лідери коаліції, не знаєте, де знайти необхідні для балансу бюджету 17 мільярдів, без такої злочинної приватизації, я Вам підкажу: на митниці, в податковій, у прокуратурі, в судах, у військкоматах, на блок-постах у пунктах перетину зони АТО, на Чонгарі при в'їзді до Криму... Набагато більше там знайдете.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки