MENU

Крематорії Путіна як аргумент дати Україні зброю

10478 4

Росіяни використовують мобільні крематорії для приховування людських втрат у боях на Донбасі. Ця новина з'явилася ще кілька тижнів тому, але в американському суспільстві сенсаційності набула саме зараз. Її тиражують центральні телеканали, газети, новинні сайти, а журналісту Джошу Роджину вдалося запросити на прямі телевізійні включення американських конгресменів - Мака Торнберрі та Сета Мултона. Що ж викликало таку реакцію у США на повідомлення, яке, здавалося б, для українців стало вже давно забутим фактом?

У РОСІЇ - ЯВНІ ПРОБЛЕМИ З ЖЕРТВАМИ, ЯКІ СПРИЧИНИЛА ЦЯ ВІЙНА

Двоє американських конгресменів - Мак Торнберрі та Сет Мултон щойно повернулися з України до США та поділилися враженнями від поїздки. Серед усього побаченого та почутого в Україні американців більш за все вразила історія про використання росіянами мобільних крематоріїв. "Росіяни намагаються приховати свої втрати, застосовуючи мобільні крематорії. Вони стараються замаскувати свою причетність не тільки від світу, але й від самих російських громадян", - наголошував Торнберрі, який очолює Комітет з питань збройних сил США в Палаті представників.

"У Росії явно виникли проблеми з ситуацією в тилу та жертвами, які спричинила ця війна", - зазначав Мултон. Він назвав рішення російської влади спалювати тіла своїх власних солдатів "фактом жахливим і ганебним". Інформація правдива та підтверджена як українською стороною, так і американськими представниками на місцях, наголошував конгресмен.

Таке обурення конгресмена Мултона, який потрапив до Капітолію після служби в морській піхоті США та чотирьох бойових місій в Іраку, добре зрозуміле для пересічного американця. Адже, що стосується жертв війни, то найбільші привілеї при похованні у США мають саме військовослужбовці, які віддали своє життя на полі битви. Інших військових, у тому числі у відставці, орденоносців, астронавтів, голів Верховного суду, а також президентів США та членів їхніх родин також можуть поховати на військовому цвинтарі, що вважається великою привілеєю в країні. Це є справжнім проявом демократичних цінностей нації - як з боку борців, що присвятили життя відстоюванню демократії, так і з боку суспільства, яке цінує їхній внесок. Таке розуміння формується в американців змалку, і в ньому людина є найбільшою цінністю.

Коли це розумієш, то вже не дивуєшся, що американські журналісти, описуючи жахливе "ноу-хау" кремлівського керівництва, називають його "шокуючим" та зазначають, що зазвичай "такі установки застосовуються для знищення трупів тварин". І це "тільки один із багатьох способів, у який російська влада намагається приховати справжні втрати".

КРЕМАТОРІЇ - ДОКАЗ ПРИСУТНОСТІ ВІЙСЬК

Але окрім морально-етичного існує інший бік, використання мобільних керматоріїв - це доказ масової присутності російських військ на території України. Непідтверджені повідомлення про такі крематорії були й раніше, але законодавці США підтвердили достовірність цього факту вперше.

Сама ж дискусія навколо крематоріїв виникла одночасно із заявою віце-президента США Джозефа Байдена про те, що в Білому домі не вщухають суперечки, чи надавати Україні летальну зброю.

Двоє конгресменів, які повернулися з України, наголошують, що цю ініціативу підтримує більшість у американській владі. "Я не можу знайти нікого, хто був би проти цього, за винятком президента Обами", - зазначив конгресмен Торнберрі.

Виникає запитання: як на такі дискусії в адміністрації США може вплинути інформація про російські мобільні крематорії? Все дуже просто. Американці нарешті зрозуміли, що Путін дурить усіх - як Захід та міжнародних спостерігачів, які в обмежених зонах контролю не можуть оцінити реальної кількості жертв, так і самих росіян, які ніколи не дочекаються своїх синів та чоловіків додому. На цьому тлі розмови про "надання Україні американської зброї з метою підвищення ціни" для армії Путіна в разі її подальшої агресії, безперечно, мають сенс. Адже в такій ситуації приховувати реальну картину Кремлю буде набагато важче.

Водночас, треба визнати, що навряд чи розмови про крематорії матимуть прямий вплив на рішення глави Білого дому стосовно зброї для українців. Але для американського суспільства такі дискусії, безумовно, є корисними. Після них набагато краще стає видно правду про конфлікт в Україні та простіше відокремлювати її від сміття англомовної пропаганди Кремля. І саме таке розуміння американського суспільства може стати чинником впливу на президента та уряд, поступово змушуючи їх прийняти сильне та важливе для України рішення.

Ярослав Довгопол


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини