MENU

Пиво реформували в алкогольний напій – малого пивного бізнесу стане менше

4234 2

Відсьогодні пиво в Україні стає алкогольним напоєм. Зі втратою слабоалкогольного статусу торговці популярним хмільним питвом із 1 липня цього року зобов'язані отримати відповідну ліцензію – на право торгівлі алкогольними напоями. На галузь чекають й інші зміни, що завдають чимало клопотів передовсім невеликим пивоварням. Своїм баченням цієї доволі неоднозначної ситуації поділився представник малого пивного бізнесу.

Дякувати «пивній» реформі Ганни Гопко, сьогодні закрилися десятки тисяч дрібних підприємців та більше сотні сімейних пивоварень. Цікаво, що робитимуть пивні ресторани, які мають власне виготовлення пива.

Я сьогодні закрив дві точки. Одну, яку відкрив 3 травня 2000 року, – маленьку крамничку, що підтримувала штани спочатку мені, потім моїй мамі, коли я був в Італії, відтак і далі мені по поверненню. І другу у Франківську, відкриту 1 вересня 2013 року, там був невеличкий фаст-фуд. Без роботи залишилось шестеро чоловік, мені жаль, але по-іншому не може бути. Для того, щоби продовжувати працювати, потрібно було на кожну точку по ліцензії та касовому апарату, а також бухгалтера, який би слідкував і вів усі книжки, довідки, акти, звіти, що потрібні нашій «реформованій» податковій. Для того, щоби купити ліцензію, треба заплатити 8000 грн. на рік, касовий – 5000 грн. і щомісячні додаткові витрати у 1000 грн. Гадаю, тупі реформатори розраховували, що люди платитимуть ці кошти, а не закриватись.

І це ще не все, ще півроку тому я привіз закордонне обладнання для власного виробництва пива. Тобто мініпивоварню для нашого пабу, але згідно із теперішніми реформованими правилами, для того, щоби варити власне пиво, в пабі нам потрібно заплатити 500000 грн. на рік.

Шановне панство, можете щиро подякувати за ту дорогу мочу, яку тепер будете вживати під великими торговими марками як-от «Львівське», «Оболонь», «Чернігівське», «Перша приватна броварня», «Рогань». Ці гіганти виробництва бурди, яка ніколи не кисне, можуть заплатити будь-які гроші. А ті, хто робили справжній напій, вартий називатися пивом, малими літражами, тепер вимушені будуть закритися. Не говорю про тисячі крамниць і сотні тисяч людей без роботи.

Ось такі реформи.

Romko Krytko


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини