MENU

ТОП-8 помилок при спілкуванні з банком

5494 1

1. Наявність у Вас цінного зареєстрованого рухомого та нерухомого майна на час прострочення кредитного зобов'язання;

Якщо фінансовій установі відома інформація (а вона як правило відома) про Ваше фінансове становище, зокрема про наявність у вас цінного рухомого майна (транспортних засобів), нерухомого майна (будинків, земельних ділянок, квартир), грошових коштів чи інших валютних цінностей в банківських установах, часток в статутних фондах юридичних осіб тощо, то Ви завжди будете позиціонуватися як особа, яка не може диктувати свої умови вирішення спору. До виникнення прострочення кредиту потрібно в обов'язковому порядку «списати з себе вказані активи».

Також не потрібно надавати інформацію працівникам фінансової установи про наявність у Вас тих чи інших джерел отримання грошових коштів та інформацію про Ваше фінансове становище.

2. Відсутність Вашої стратегічно правильної реакції на ті чи інші дії кредитора, який намагається отримати від Вас грошові кошти в рахунок погашення кредиту.

Мається на увазі, що не потрібно залишати повністю без уваги дії кредитора. Наприклад якщо Ви отримали вимогу про дострокове повернення всієї суми заборгованості, то доцільно буде написати фінансовій установі цінного листа, в якому зазначити, що Ви не згодні з вказаним розміром заборгованості - вказана відповідь допоможе Вам у скасуванні виконавчого напису нотаріуса, який в багатьох випадках слідує за вказаною вимогою.

Не можна ніколи залишати поза увагою судові документи (повістки), оскільки якщо Ви ніяким чином не відреагуєте на судову повістку і не прийдете на судове засідання, то 100% буде судове рішення не на Вашу користь. Якщо ж Ви (разом із компетентним юристом) будете брати участь у судовому розгляді, то вказаний вище процент буде значно нижчий. Також є сенс тягнути судовий розгляд, оскільки чим більше Ви тягнете розгляд справи у суді, тим більше шансів, що кредитор запропонує Вам вигідні для Вас умови вирішення спору, або погодиться на Ваші умови такого вирішення.

3. Часткове виконання Вами кредитного зобов'язання - часткові проплати грошових коштів в рахунок погашення кредиту. Якщо Ви не можете або не бажаєте (у зв'язку зі значним курсом іноземної валюти) платити весь розмір платежу, то взагалі не потрібно платити ніяку суму, оскільки в будь-якому випадку прострочення зобов'язання вже має місце і розмір такого прострочення буде збільшуватися незалежно від Ваших часткових проплат, що матиме наслідком звернення до суду з позовом. Більше того (в більшості випадків) такі часткові проплати направляються на погашення неустойки.

4. Повне ігнорування банку. Не потрібно ігнорувати повністю кредитора, звісно, що якщо Ви не можете платити грошові кошти, то їх не потрібно платити, але не спілкуватися з банком взагалі не має сенсу.

Потрібно розповідати їх, що грошові кошти у Вас з'являться, але пізніше і Ви будете налагоджувати свою обов'язки по виконання кредитного зобов'язання, але це буде пізніше.

5. Проплата в рахунок виконання кредитного зобов'язання значних сум грошових коштів під приводом дисконтного погашення кредиту.

Мається на увазі, що не потрібно без зафіксованих у відповідних договорах умов так званого дисконтного виду погашення кредиту, сплачувати суми грошових коштів, які значно перевищують розмір щомісячного платежу. Тобто не потрібно сплачувати, наприклад, 25-50 % кредиту виходячи з того, що Вам працівники банку наобіцяли якихось превілегій після такої сплати чи взагалі анулювання залишку кредиту.

Всі умови мають бути зафіксовані на відповідних письмових договорах, які обов'язково мають бути перевірені компетентними юристами.

Також не потрібно вестися на обіцянки кредитора в розрізі того, що якщо Ви реалізуєте предмет застави чи іпотеки, то Вам анулюють весь кредит. Вказані процедури в обов'язковому порядку мають бути зафіксовані в відповідних договорах та проаналізовані компетентним юристом.

6. Подання позову про визнання кредитного договору недійсним/неукладеним чи щось подібне. Звернення до суду зі вказаним позовом є абсолютно неправильним оскільки виграти вказану справу майже неможливо і подання такого позову просто прискорить стягнення з Вас заборгованості, оскільки банк реагує на подання такого позову позовом про стягнення заборгованості. Подання такого позову доцільне на стадії коли банк звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості, оскільки подання такого позову затягне цей судовий розгляд про стягнення заборгованості.

7. Неподання заяви про застосування позовної давності в суді першої інстанції, який розглядає спір про стягнення з Вас заборгованості чи спір про звернення стягнення на предмет іпотеки. Вказану заву потрібно подавати саме в суді першої інстанції оскільки вона має юридичну силу лише коли подана в цьому суді.

Цю заяву потрібно подавати, оскільки позовна давність стосується окремо кожного платежу за кредитом і нерідко коли банк на стягнення певних платежів вже пропустив строк позовної давності. І відповідно якщо така заява подана, то суд відмовить у стягненні тих платежів на стягнення яких позовна давність пройшла. Також подання такої заяви є підставою для затягування судового розгляду - оскільки якщо суд першої чи апеляційної інстанції не застосував позовну давність, то суд касаційної інстанції буде спускати справу на новий розгляд, що є тривалим процесом.

8. Відсутність юриста, який спеціалізується на кредитних спорах.

Закалюжна Інна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини