MENU

Чого очікувати українській економіці від обвалу глобальних ринків

4921 0

У понеділок зростання економіки Китаю сповільнилося до 7%, що викликало коливання на світових фінансових ринках, пише в своєму блозі на сайті «Новое время» економіст Олександр Жолудь. Деякі аналітики прогнозують більш серйозне уповільнення китайської економіки, ніж очікувалося раніше.

Чим китайська економіка відрізняється від інших? Сьогодні її мають другою за величиною (якщо вважати за офіційним обмінним курсом) після американської. Відповідно, будь-які зміни в темпі зростання Китаю мають дуже серйозні наслідки на світовий попит на товари і послуги.

Так, за останній рік Китай став світовим лідером зі споживання міді, залізної руди, вугілля і багатьох інших ресурсів. Відповідно, якщо очікується уповільнення китайської економіки, то очікується і падіння рівня споживання цих ресурсів. Як наслідок, їх ціна, швидше за все, буде падати.

Тепер подивимося на те, що Україна експортує. Так, чверть доходів від сукупного експорту України дає експорт чорних металів. Якщо в Китаї дійсно відбудеться серйозне уповільнення в економіці, то їх ціна також буде знижуватися. Ще чверть українського експорту припадає на сільськогосподарські товари – в першу чергу, зернові та насіннячно-соняшникове. Ці товари йдуть на споживання насамперед у ті країни, де зростають доходи. Враховуючи, що зростання доходів у країнах, що розвиваються (Китай та інші) не очікується, то ціни на сільськогосподарські продукти також можуть знизитися.

Таким чином, дві чверті українського експорту залежать від цін на чорні метали та сільськогосподарську продукцію. З цієї точки зору, половина нашого експорту досить серйозно залежить від уповільнення зростання китайської економіки, тому збільшуються ризики подальшого падіння українського експорту.

У той же час знизився попит на нафту, що призведе до падіння її ціни. Це, в свою чергу, призведе до зниження ціни на газ, що потягне за собою зниження українського імпорту. Це також говорить про те, що ослаблення української економіки у зв'язку зі глобальними факторами більш ймовірно, ніж її посилення.

Тим не менше, потрібно розуміти, що з початку року ослаблення гривні було досить серйозним – набагато більш відчутним, ніж ослаблення валют інших країн. Російський рубль, казахський тенге, китайський юань, білоруський рубль – всі вони з початку поточного року подешевшали відносно долара, але це зниження було меншим, ніж у випадку з українською гривнею.

Якщо ми припустимо, що ослаблення гривні сталося з умовним запасом, то цілком можлива ситуація збереження позицій української валюти на тому ж рівні, навіть незважаючи на погіршення ситуації на світових ринках.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини