MENU

Не брехнею, так хитрістю. Як Росія домагається скасування санкцій

3855 0

 Європейський союз не проактивна, а реактивна сила, йому бракує стратегічного геополітичного мислення, зокрема, й в українсько-російському конфлікті. Реакція лідерів ЄС на дії Росії залежить від ступеня подразнення. Якщо подразнення недостатньо сильне, або у цей час відбуваються інші, начебто важливіші для них події, тобто сильніші подразнення для європейської громадської думки, політики і європейської внутрішньої економіки, то вони реагують передусім на них. Зараз, зокрема, таким подразненням є проблеми біженців. Це справді реально велика проблема для ЄС. Відповідно українське питання відходитьна периферію уваги і політиків, і медіа.

За великим рахунком проведення виборів росіянами на території Донбасу не за українськими законами означатиме - і  буде неминуче трактоване Україною  - як вихід бойовиків з Мінських домовленостей. І фактично це розв'яже Україні руки для того, щоб не вводити в дію закон щодо особливостей місцевого самоврядування, закону про амністію тощо. Але як на це відреагує Захід? Читайте також: Санкції санкціям - різниця

У США говорять, що вони йтимуть до кінця і тільки повне виконання Мінських домовленостей може стати причиною перегляду санкцій. В Європейському союзі можливі варіанти. Вони можуть зробити вигляд, що нічого страшного не відбулося. І що це взагалі невелика проблема. Мовляв, найголовніше, що відбулася деескалація бойових дій. А якщо так, то значить санкції спрацювали. Почнуться розмови про їхнє пом'якшення, зменшення або й скасування. Така небезпека є. І російські стратеги, вірогідно, саме на такий варіант і розраховують.

Але питання у тому, що стане червоною лінією для Заходу - "вибори" чи відновлення бойових дій.

Володимир ГОРБАЧ, політолог


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини