MENU

Імітація демократії: як голови ДФС і податкової міліції з айтішниками розмовляли

3884 4

Роман Насіров

У понеділок відвідав нараду керівництва податкової з ІT-компаніями. Наскільки я розумію, це був "типу діалог" на фоні випадків із обшуками і вилученням серверів.

Деякі враження:

1. Чиновники досі вважають, що вони головні, і це проблема не лише чиновників. Заходять голова ДФС Насіров і голова податкової міліції Білан, аж тут половина залу підводиться і стає по стійці струнко. Жах). Чому перед податківцем треба так стояти?

2. Податкова працює за методичками Азарова. "Податкове навантаження" від Насірова звучало 14 разів. Були заклики його витримувати. Це сплачені податки до обороту. Немає в податковому кодексі такого терміну і такого відсотку, це азарівські "прийомчики". Згадується фільм "Обитаемый остров" за Стругацькими, де ті, які скинули тиранів, вирішили башти, що впливали на всіх і дозволяли жорстко керувати, поки не руйнувати.

3. "Ми виконуємо контрольну функцію" – дев'ять разів. Насірову треба десь собі записати, що треба казати про сервісну функцію. А то він забуває.

4. Насіров повідомив, що йому прислали чек львівського ресторану "Кумпель", де рахунок розписано на трьох ФОПів й одну юрособу. І він зараз викладе це фіктивне підприємництво в фейсбук, а не працювати з таким вони не можуть, бо великий бізнес робить вигляд, що він малий, дроблячись на ФОП. Отакі проблеми в податківців. Чи то в "Кумпеля" проблеми?

5. Для чого взагалі потрібна податкова міліція, я для себе до кінця не зрозумів. Поцікавились, для чого забирати сервери. Білан розповів, як вони знайшли дитячу порнографію на серверах якоїсь IT-компанії. Його спитали, до чого тут податки.

6. Один із представників бізнесу запропонував проводити допити скайпом, бо не має часу щодня по три години переповідати свою біографію черговому слідчому. Білан запропонував внести такі зміни в законодавство, тоді вони з радістю проводитимуть допити скайпом.

7. Запропонували не робити перевірки періоду часів Януковича, бо тоді були такі правила гри з купівлею податкового кредиту в правильних фірм сім'ї. Білан сказав, що в них записано, що вони можуть перевіряти на три роки назад, тому вже в 2017-му перевіряти 2013-й не будуть.

На тому і розійшлися. ДФС може записати собі в досягнення діалог з бізнесом – були, розмовляли, ввічливо відповідали. Така собі імітація демократії.

Олексій ГЕРАЩЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини