MENU

Що на порядку денному Верховної Ради цього тижня. ІНФОГРАФІКА

2006 1

Якщо аналізувати інформаційну картину останніх тижнів, то, цілком прогнозовано, топ-темою дискурсу став приїзд Джо Байдена. Все, що не відбувається в країні та світі, тепер пов'язують із цим візитом. Не знаю, хто зараз більше занепокоєний – українські діти, чекаючи на святого Миколая чи Діда Мороза, чи українські політики, чекаючи дядька Джо.

Так от, ми говоритимемо не про цей візит. А про рекомендації експертів "Реанімаційного пакету реформ" на пленарний тиждень Верховної Ради України, який почнеться завтра, у вівторок 8 грудня, і завершиться у п'ятницю 11-го. Отож, які сфери законодавчого забезпечення реформ на думку наших експертів мали б потрапити в пріоритети народних представників цього тижня.

По-перше, реформа державної служби, законопрект №2490, урядова ініціатива. Щодо неї сказано багато, цей законопроект, так видається, є рекордсменом із перенесення, уточнень тощо. Він не вирішує всіх нагальних потреб державної служби і насамперед значного підвищення зарплат, але без нього зміни взагалі не є можливими. Дуже сподіваємося, що це дітище керівника профільної урядової структури Костянтина Ващенка, депутатки Альони Шкрум та експертів РПР та Центру політико-правових реформ Ігоря Коліушка, Віктора Тимощука, Миколи Виговського, Дениса Бродського та їхніх партнерів з інших організацій, хай із запізненням на рік (коаліційна угода обіцяла прийняття цього законопроекту в 4 кварталі минулого року), але таки буде втілено в життя.

По-друге, завершення передачі адміністративних послуг на місця законопроектом №2984 (реєстрація та зняття з місце проживання, витяги з Державного земельного кадастру, тощо). Цю ініціативу авторства нардепів Олега Ляшка, Віктора Галасюка, Ігоря Алексеєва, Віктора Кривенка, Ганни Гопко, Оксани Продан, Вадима Івченка та Сергія Кудлаєнка напрацьовували спільно з Міністерством юстиції та експертами РПР, зокрема – Віктором Тимощуком. Послуги мають надаватися та контролюватися на найближчому до їхніх споживачів рівні, лише тоді є шанс зробити їх ефективними та позбутися корупції при наданні.

Щодо децентралізації, то в пріоритетах РПР є ще законопроект №2466, який передбачає затвердження нової редакції Закону України "Про органи самоорганізації населення", авторства 17 нардепів, що представляють всі фракції парламенту (БПП, НФ, БЮТ, "Самопоміч", "Радикальна партія" й Опоблок), у розробці якого брали участь експерти РПР групи "Децентралізація" Віктор Таран та Олексій Орловський.

По-третє, законопроект №2913 щодо посилення ефективності системи доступу до публічної інформації, авторства Вікторії Сюмар, Сергія Лещенка, Мустафи Наєма, Світлани Заліщук, Єгора Соболєва, Ганни Гопко, Віктора Кривенка та експертів груп РПР "Антикорупційна" та "Медіа-реформа", спрямований на посилення відповідальності за приховування інформації, яка має бути надана відповідно до закону про доступ до публічної інформації. Влада часто намагається його обійти, тож мета ініціативи обмежити їй такі можливості. Мають працювати прозоро.

По-четверте, євроінтеграційні законопроекти №2046а (про експертизу щодо відповідності законопроектів, які вносять у парламент, праву ЄС, авторства Остапа Семерака, Оксани Сироїд, Ірини Геращекно, Олени Сотник, Мустафи Наєма, Оксани Юринець, Андрія Артеменка, Єгора Фірсова, Марії Іонової, Олени Масоріної, та Максима Бурбака, в розробця якого брали участь працівники Урядового офісу з питань євроінтеграції, зокрема Микола Кузьо та експерти ініціативи "Сильніші разом") та №2845 (про безпечність кормів, який подали Олександра Бакуменко, Олег Кулініч, Артем Вітко, Сергій Лабазюк, Вадим Івченко, Валерій Лунченко, Микола Кучер, Петро Юрчишин, Владислав Голуб, Ірина Геращенко, Остап Семерак та Максим Бурбак, підтриманий експертами ініціативи "Сильніші разом"). Максимально підготованими до Зони вільної торгівлі з ЄС нам треба бути станом на 1 січня 2016 року. М'яч на полі депутатів та уряду.

Ну і дуже сподіваємося, що руки дійдуть і до реформування сфери культури в розрізі встановлення прозорих умов конкурсного заміщення керівник посад у цій сфері, законопроектом №2669д. Це доопрацьована та узгоджена позиція депутатів Ірини Подоляк, Марії Матіос, Миколи Княжицького та Сергія Тарути, спільно з громадськими експертами.

На жаль, поки що про податкову реформу та бюджет говорити рано. Тобто вже дуже пізно, а остаточної інформації з цих ключових питань немає, і шансів, що вони з'явяться, навіть під час приїзду ревізора з США дуже мало. А ви кажете про детінізацію, коли підприємці в грудні не знають за якими податковими правилами житимуть наступного року...

Чи вплине на депутатів приїзд Байдена, як колись приїзд та виступ президента Польщі Броніслава Комаровського 9 квітня 2015 року (один з найефективніших та найрезультативніших днів роботи парламенту, день декомунізації) – побачимо вже завтра, ну, й упродовж тижня.

Ярослав ЮРЧИШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини