"Єврооптимісти" щодо державного бюджету України на 2016 рік
Ми вважаємо, що голосування за державний бюджет є одним з найважливіших рішень для парламенту за рік. Процес обговорення, узгодження та прийняття бюджету в багатьох країнах ЄС забирає три-чотири місяці.
Очевидно, що вимоги до прийняття бюджету однієї з найбільших країн Європи, особливо під час війни, мають бути ще жорсткішими. Саме тому 39 стаття Бюджетного кодексу відводить на процедуру його розгляду та затвердження більше 100 днів, починаючи з 15 вересня і до кінця календарного року.
Бюджет – це передусім гроші українських платників податків, а не уряду, Верховної Ради чи президента. Наші громадяни заслуговують на те, щоб їхні кошти витрачали ефективно, а кожна стаття видатків була детально обґрунтована. На жаль, цього року відбулося повторення минулорічного сценарію із зірваними термінами внесення і процедури розгляду бюджету. І, як наслідок, намагання загнати парламент у стан жорсткого цейтноту. На нашу думку, після Революції гідності українці здобули право на відповідальну владу, яка добросовісно виконує свої обов'язки.
У зв'язку з цим ми заявляємо про недопустимість повторення минулорічного ситуації, коли найважливіший законопроект року приймався поспіхом, без обговорення. Це означає, що між першим читання та в цілому повинен пройти достатній проміжок часу для детального аналізу та фахового обговорення, а не два дні, як пропонують зараз. У цьому випадку дотримання регламенту є найбільш ефективним запобіжником зловживань.
Разом з тим, ми усвідомлюємо відповідальність перед нашими закордонними партнерами, зокрема МВФ. Саме тому до кінця року ми пропонуємо голосування за бюджет лише в першому читанні. Це дозволить зафіксувати та виконати основну вимогу фонду про дефіцит бюджету. Подальше голосування пропонуємо провести під час сесії в січні 2016 року. Це уможливить більш ґрунтовний аналіз всіх статей витрат, у тому числі завдяки активній позиції громадського сектора. На наше глибоке переконання, це також дозволить зменшити корупційні ризики прийняття поспішних рішень.
Після першого читання й усунення загрози поспішного прийняття бюджету, члени міжфракційного об'єднання "Єврооптимісти" готові запропонувати своє комплексне бачення постатейних витрат, зокрема – фінансування зовнішньополітичної діяльності, антикорупційної прокуратури, науки та освіти, інфраструктурних об'єктів, реалізацію положень закону "Про державну службу" й інших важливих для розвитку держави позицій.
"Єврооптимісти" також вважають, що в час фактичної війни та на період проведення непопулярних реформ, уряд має представити чітку програму виходу з кризи й щоквартально звітувати про виконану роботу. Це дозволить збільшити довіру до Кабміну та підвищити ефективність проведення змін у державі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки