MENU

Українська журналістська спільнота матиме незалежного медійного арбітра

1241 0

Журналістська спільнота часто згадує про потребу в "арбітрі" вже тоді, коли виник конфлікт або спір. Тому Інститут медіа права звернувся до партнерів із пропозицією об'єднати зусилля й створити Незалежну медійну раду, яка буде мати високий кредит довіри й стане так званим сторожовим псом у медійному просторі України. В результаті п'ятірка потужних громадських організацій, серед яких Інститут медіа права, "Інтерньюз-Україна", ГО "Телекритика", Інститут масової інформації та фундація "Суспільність", взяли на себе відповідальність й заснували незалежний орган саморегулювання у сфері медіа.

Незалежна медійна рада розглядатиме спірні ситуації щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації в медіа, а також порушень норм журналістської етики. Окрім надання експертних висновків щодо вирішення суперечливих ситуацій, Незалежна медійна рада буде надавати рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення ними регулювання в медійній сфері. Впевнений, що Незалежна медійна рада стане авторитетною як для журналістської спільноти, так і для держави. Для цього ми маємо досвід, знання, а головне надзвичайний авторитет кожного із членів Ради.

Коли ми із партнерами підписували Меморандум про створення Незалежної медійної ради, розуміли, що успіх вона матиме лише за умови абсолютної незаангажованості, професійності, а також авторитету кожного із її членів. Тому було вирішено сформувати Раду із 15-ти представників громадських організацій та медіа. При цьому п'ять організацій-засновників делегували по три представники з умовою, що мінімум один із цієї трійці не представляє організації, що його делегує. Процес формування Ради потребував трохи часу, оскільки кожна кандидатура мала бути підтримана іншими організаціями, що підписали Меморандум. Відповідно до складу Ради увійшли поважні та авторитетні експерти, які, на моє переконання, зроблять значний внесок у розвиток української журналістики.

До складу Незалежної медійної ради увійшли:

1. Зурабі Аласанія – Національна телекомпанія України;

2. Олександр Бурмагін – Інститут розвитку регіональної преси;

3. Роман Головенко – Інститут масової інформації;

4. Олена Голуб – Інститут масової інформації;

5. Наталя Гуменюк – "Громадське телебачення";

6. Отар Довженко – Школа журналістики УКУ;

7. Діана Дуцик – ГО "Телекритика";

8. Костянтин Квурт – "Інтерньюз-Україна";

9. Наталія Лигачова – ГО "Телекритика";

10. Павло Моісеєв – "Інтерньюз-Україна";

11. Тарас Петрів – фундація "Суспільність";

12. Ігор Розкладай – Інститут медіа права;

13. Антоніна Черевко – незалежна експертка із розвитку медіа;

14. Тарас Шевченко – Інститут медіа права

15. TBD (буде визначено найближчим часом)

Коли ми обговорювали ідею створення Незалежної медійної ради, то за прообраз взяли Незалежну експертну раду з питань діяльності мас-медіа під час виборів, що успішно працювала у 2006 та 2007 роках. Як голова ради у 2006 та 2007 роках можу із впевненістю сказати, що це був надзвичайно успішний досвід роботи громадського колегіального органу. Експертна рада ухвалювала висновки (наприклад за виборчу кампанію 2007 року їх було 16), до яких прислуховувалися і органи державної влади, і провідні телеканали, і політичні партії.

Тарас ШЕВЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини