Ризики державного бюджету на 2016 рік
Дохідна частина бюджету не буде виконуватися, оскільки в ньому є кілька дуже ризикованих статей – вони збільшать реальний дефіцит бюджету, який закладений і так досить великий – на рівні майже 84 мільярдів гривень.
Першим таким ризиком є закладений у держбюджеті дохід від приватизації – 17,1 мільярда гривень. Це ті самі граблі, на які ми наступили в цьому році. На 2015 рік уряд закладав доходи від приватизації на 10 мільярдів гривень, а реально отримано близько 200 млн. Очевидно, що через громадські і політичні настрої в наступному році нас чекає зміна уряду і, можливо, дострокові вибори – парламентські чи президентські. У таких умовах, я думаю, масштабної приватизації не вийде. А це означа , що ця сума в 17 мільярдів гривень, яку уряд розраховує отримати від приватизації, додасться до дефіциту бюджету в 84 млрд гривень, і ми будемо мати реальний дефіцит, як мінімум, 100 мільярдів гривень.
Наступний ризик – закладена в бюджеті сума в 38 млрд гривень доходу від Національного банку України, що фактично означає масштабну емісію.
При цьому нереалістичний вигляд має досить скромний показник інфляції в 12%. Закладений показник підвищення соцстандартів на 12% не що інше як індексація соціальних виплат на показник інфляції, оскільки ця цифра один в один відповідає прогнозному показнику інфляції. Якщо інфляція буде вищою, то це вже не індексація, а компенсація інфляційних втрат.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки