MENU

На відміну від Росії, Україна має змогу провести реформи – російський політолог

3272 0

Зараз доля України залежить виключно від неї самої, наголошує в своєму блозі на "Новому часі" російський політолог Дмитро Орєшкін. Якщо українські еліти здатні знайти якийсь консенсус і провести реформи за прикладом польських, це буде чудово. Якщо ж ні – в України є хороший шанс виявитися одним із failed state, держав, які не відбулися, чому в Москві будуть дуже раді.

Вже зараз російське телебачення постійно говорить, що Україна розвалюється, що країна перестала існувати, втратила свою суб'єктність, перебуває під зовнішнім управлінням Вашингтона. Насправді, зрозуміло, це не так.

У країни, природно, є маса проблем. Є олігархи, кожен з яких переслідує власні інтереси. Є корумповані чиновники, які не хочуть ніяких реформ, прозорості, конкуренції. Навіть з боку, з Москви, видно, що це гальмує процес реформування.

Але це особисті проблеми України – Захід не може ані прискорити ці процеси, ані загальмувати. На Заході, вважаю, і хотіли б прискорити проведення реформ, але все залежить від балансу інтересів всередині. Є групи впливу з досить примітивними шкурними інтересами, які не бажають злазити зі своїх привілейованих позицій (і це зрозуміло).

Якщо комусь дорожче зберегти доступ до бюджетних потоків, ніж реформувати економіку, в країні може повторитися молдавська ситуація. Це дуже сумно, але не виключено.

Втім, в Україні, на відміну від Росії, є можливість провести реформи. У кожнім разі, у владі розуміють, що це необхідно. Звичайно, доведеться відмовитися від деяких шкідливих звичок, зокрема, відучитися красти з бюджету і створювати своїм людям привілейовані економічні позиції за рахунок наближеності до влади. Це дуже важко зробити, адже варто від цього відмовитися, і хиткий фундамент корпоративного інтересу, який зараз сформований навколо Порошенка, може бути зруйнований. Та й у самого президента теж є інтереси, від яких він не може відмовитися.

У країни є серйозні проблеми, успадковані ще з радянської, а також пострадянської економіки та системи цінностей. Ми в Росії з симпатією ставимося до прагнення України від цього позбутися, адже у нас в країні цього так і не сталося. Особисто я хотів би, щоб Україні все вдалося – просто тому, що це дало б хороший приклад і нам.

Польща свого часу змогла, Молдова – ні, великі труднощі зазнає Румунія. Успішність реформ значною мірою залежить від місцевих традицій, систем цінностей. Велику роль відіграє політична воля або її відсутність.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини