MENU

Як відреагували соцмережі на скандальну заяву Абромавичуса

7798 4

Топ-новина, яку сьогодні жваво обговорюють у соцмережах більшість політичних експертів, громадських активістів та блогерів стосується гучної заяви Айвараса Абромавичуса. Міністр економічного розвитку та торгівлі анонсував свою відставку. Причиною такого рішення він назвав той факт, що в останній час різко активізувалося блокування будь-яких системних та важливих реформ. Абромавичус заявив, що розглядає такі дії тільки «як наполегливу спробу встановити контроль за грошовими потоками» – за держпідприємствами, особливо НАК «Нафтогаз» та оборонною промисловістю і підкреслив, що відмовляється працювати в такій системі.

У заяві було назване конкретне ім'я одного з тих, хто, за словами міністра, зробив дуже багато для блокування його роботи і роботи його команди. Пролунало прізвище першого заступника фракції Блоку Петра Порошенка Ігоря Кононенка.

"У мене та моєї команди немає бажання бути ширмою для відвертої корупції чи підконтрольними маріонетками для тих, хто хоче у стилі старої влади встановити контроль за державними грішми. Я не хочу їздити в Давос, зустрічатися з іноземними інвесторами і партнерами та розповідати їм про наші успіхи, у той час як за моєю спиною вирішуються якісь питання в інтересах окремих людей. Ці окремі люди мають імена. І одне ім'я я все-таки хочу назвати. Це Ігор Кононенко..."

Повне відео прес-конференції міністра Айвараса Абромавичуса:

Відповідь Кононенка на звинувачення була оперативною:

У Національному антикорупційному бюро України заявили, що детективи розпочали перевірку фактів, озвучених міністром щодо можливого втручання в роботу МЕРТ з боку Ігоря Кононенка та інших народних депутатів. Правопорушення кваліфікується за статтею 364 (ч.2) Кримінального кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем».

Отже, що думають про це експерти, політики, журналісти, блогери, лідери думок? Які статуси та коментарі наповнили з цього приводу соціальні мережі?

Про оголення двох нервів у зв'язку зі скандальною відставкою пише економіст і бізнесмен Володимир Співаковський:

Тільки коли скандально звільняється такий міністр, так одразу і оголюються два нерва. Перший - це шалена корупція з лівими мільярдними потоками (вже навіть лавинами).

И друге... – розгублене нерозуміння, що ж таки ролити з цією проклятою економікою.

Про корупцію і її закулісся сьогодні буде написано і наговорено багато. А ось про бідолашну економіку – черкну декілька рядків.

Тому що все, що ми робимо в цій економіці - нікого не вражає: знижаємо видатки, економимо бюджет, невпинно скорочуючи і скорочуючи затрати, і переводячи всю країну і її нещасних мешканців на велфер, допомогу, субсидії, субвенції і просто подачки. І в цілому на мізерне існування.

Це ж наскільки мізерні в країні і її верхах думки про те, що робити з грошами і як перетворити потенціальну енергію країни в кінетичну... Хоч це так нескладно гроші граїні і людям заробляти, збільшуючи прибутки і ВВП!

Бо економити - це одне, а багатіти - це зовсім інше.

Я навіть схильний... до такої неочікуванної ломки цього застарілого стереотипа. Може, замість "Економіки" нам ввести "Багатономіку"? Адже як ви яхту назвете, так вона і попливе. "Економіка" пливе до дна... А ось "Багатономіка злітала б уверх.

Що таке Багатономіка? Це антипод економіці. Тому що економіка уособлює "просте відтворення", а багатономіка – це "разширене відтворення".

Термін «економіка» походить від грецького «oicos» і «nomius», що значить «ведення домашнього господарства». Але, може, xvatit нам вже обмежуватися своїм маленьким городом? Час вже освоювати світовий ринок.

Для цього уряду потрібно мислити не «субсидіями», а термінами глобального ринку, на певні сегменти якого ми можемо претендувати.

Ця задача вирішується легко. Потрібно виділити 10 наших передових галузей-бізнесів! Але не аби-яких, а тих, які одразу можуть дати оборот, кожна не менше $10 млрд на рік. Це IT, продукти харчування, енергетика, авіа-космос-озброєння, нафто-газ, земля (без продажу), туризм-хаб...

І отримаємо виграшну модель 10х10, яка моментально дасть ефект для майбутнього східно-євпропейського тигра, яким нас бачать в світі. Тоді ми одразу зможемо додати в свій ВВП $100 млрд.

На жаль, мінімальна економіка на це не здатна. Адже потрібно думати не лише про спасіння країни, але і про її збагачення.

Просто хоч бери і запроваджуй цю багатономіку!

Економіст і співзасновник проекту VoxUkraine Тимофій Милованов вважає, що сьогодні пролунала відповідь на питання, чому немає боротьби з корупцією:

Сьогодні міністр економіки Айварас напряму звинуватив президентську гілку влади в разставлянні своїх людей на потоки.

Король голий і легитимність влади остаточно втрачена. Сьогодні ми отримали відповідь на питання, чому немає боротьби з корупцією. Тому що її виришили очолити. З цього дня почався відлік кінці сьогоднішніх лідерів країни.

Є позитивний сценарій. Суспільство вибухне і технократичний уряд залишиться при владі. А сили зла програють. Це наш шлях в майбутнє. Це критичний момент, як два роки тому, коли ситуація могла повернутися в будь-яку сторону. Тоді вдалося, сподіваюся вдасться і цього разу.

Україна переживе і це і цих. Ні в кого тепер немає питань, чому реформи ідуть повільно або чому не знімають Шокіна.

Журналіст і мандрівник Євгеній Іхельзон дивується:

Дивно, що ви всі так не збуджувался, коли Павло Шеремету (екс-міністр економіки, який пішов з посади через конфлікт з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком - ред.) йшов у відставку.

Я переглянув відео Абромавичуса з гучними звинуваченнями, що роблю вкрай рідко, зазвичай тексти читаю.

Поки що все це не тяне на щось серйозне, хочеш у відставку, іди собі.

Звільненний міністр не виносить звинувачувальні акти, прокуратура може порушити справу за його показами або заяві. А без процесуальних дій все це балаканина.

Не можу досих пір зрозуміти, чому Абромавичус раптом збирає лаври народної любові, як у нас там з місцями України в рейтингами? Як з дерегуляцією? В чому місія, так би мовити.

Віталій Прудиус переконаний, що все, що потрібно знати про відставку Айраса Абромавичуса і взагалі про роботу Кабміну Яценюка, Павло Шеремета озвучив, ще півтора роки тому. Коли йшов з поста. З того моменту нічого принципово не змінилося.

Журналіст Юрій Бутусов назвав відставку міністра економіки результатом блокування президентом, прем'єром і Радою великої приватизації стратегічних підприємств:Міністр економіки Абромавічус своєю відставкою сказав те, що бояться сказати інші міністри БПП - а їх начебто 11 в уряді.

Абромавічус розповів, що йде у відставку через незаконний тиск Ігоря Кононенко, одного з лідерів БПП, бізнес-партнера Петра Порошенка. Думаю, тепер питання про те, хто і з яких інтересів блокує приватизацію стратегічних підприємств будуть вичерпані. Кононенко, Порошенко і Яценюк раніше не зацікавлені у приватизації стратегічних підприємств. Ось тому провалені в парламенті 6 законопроектів про приватизацію.

А інкасатором всіх тіньових схем є Олександр Грановський - він же виконує і всі замовлення по судах. Шкода, про Грановського ми наразі не чуємо, але теж хтось із вищих чиновників перерве мовчання.

Петро Порошенко не будує систему управління, він будує систему відносин. І ці відносини іноді дають плюс, але замінити собою відсутність системи не можуть. І ось тоді відсутність системи б'є не тільки по всім нам, а й по президенту.

Запросили в уряд іноземця, щоб послати сигнал Заходу, що Україна модернізує економіку і відкрита для інвестицій.

А результат зворотний - подивився Абромавічус на нашу візантійщину, да й подав у відставку. Ця відставка - найсильніший удар по інвестиційному клімату в Україні. І тепер нам доведеться довго виправляти ситуацію.

А ось репутацію Кононенко - "сірого кардинала" і придворного олігарха вже ніщо не виправить. Це вже скандал на всю кар'єру.
І ще - президент серйозно розглядав в якості альтернативи Яценюку Карла Більдта. Цікаво, скільки буде терпіти

Кононенко з його апетитами Більдт. Адже це ж корупція, Карле...

На порядок денний стає головне питання боротьби з інтересами близьких до влади олігархів - якщо Порошенко і Яценюк хочуть відмитися в якійсь мірі від скандалу, вони негайно приймуть рішення по приватизації стратегічних підприємств.

Експерт з питань адвокації Реанімаційного Пакету Реформ, член правління "Transparency International Ukraine" Ярослав Юрчишин:

Працюю в комісії по обранню прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури, а тут найбільш прогресивна команда Міністерство економічного розвитку і торгівлі України устами Aivaras Abromavičiusзаявляє про тиск з боку депутата Кононенка (ПІП звучить не вперше) і йде у відставку.

Сподіваюся, ця заява отримає належну реакцію з боку НАБУ та ‪#‎САП‬. Бо так виглядає, що з "жити по-новому" ми семимильними кроками вертаємося в часи стабільності.

Блогер Антон Сененко висловив такі думки:

Завдяки фейсбучній тусовці доводилося зустрічатися з Абромавичусом. Дуже адекватний мужик. І, дійсно, реформи державного сектора економіки рухаються завдяки його команді.

А про Кононенка я згадую тільки це:

"- Якщо все-таки ми візьмемося реалізовувати ліберальну податкову реформу, які статті видатків можна урізати, щоб скоротити розриви бюджету?
- Є очевидні речі. Наприклад, скорочення фінансування науки, в тому числі і фундаментальних досліджень." (http://www.segodnya.ua/.../intervyu-s-pravoy-rukoy-petra-poro...).

Я цьому безмозглій маячні навіть окремий пост присвятив.

Ось тепер цей зомбі дотягнувся до адекватної людини. Спробував укусити.

Як же просто такі питання вирішуються в кінофільмах про ходячих мертвяків...

Але це не кіно. Це реальна загроза для всієї країни.

Політтехнолог і блогер Тарас Березовець переконаний, що важлива реакція влади:

Кризи і політичні скандали завжди неочікуванні. І підготуватися до них наврядчи можливо. Так і з сьогоднішньою заявою  Айвараса Абромавичуса, яке може призвести до глибокої парламентської та урядової кризи. Але головне не криза, а реакція на неї з боку влади. Поки немає внятних заяв, криза буде тільки поглиблюватися. А відповіда потрібні не завтра, завтра це вже нікому не буде цікавим. Інформаційне поле не може бути в вакуумі, і до завтра громадська думка вже буде сформована. Хочуть цього в Адміністрації Президента чи ні.

Блогер Станіслав Кукарека:

О бедном Айварасе замолвите слово.

Этот самый прибалтийский дАртаньян - непосредственно причастен к достижению существующего положения вещей. Он не только был ширмой всего этого процесса, но и непосредственно руководил теми самыми реформами, которых нету. И если всего этого он не понимал год назад, то с него такой реформатор как из меня Волочкова (во всех смыслах).

Ведь задача его была какая? Не в том она заключалась что-бы во главе "трансаммиака" стоял "хороший человек" вместо "плохого", а в том что бы вообще пофиг было кто там стоит. Лишить экономического смысла все то чем сейчас занят "коллективный Кононенко", и этой задачи он не решил. И даже не приблизился к ее решению. И кто ему теперь злобный буратина? Отож.

Кстати не в первый раз такое происходит, еще при Ющенке за это срались "люби друзи", и при Януковиче там не все так просто было, и Кучме были там вопросы и.т.д. Давно известные грабли. И то что на них наступил такой сильно европейский тенократ - нам намекает что говно он а не технократ. Даже не потому что у него не получилось (это еще пол беды) а потому что его теперь что-то удивляет )

Лаконично, але точно персону Кононенка охарактеризувала нардеп Світлана Заліщук:

Ігор Кононенко - це бепепешний Мартиненко. Заява Абромавичуса змінює статус кулуарних розмов в офіційні звинувачення. У «жити по-новому» є шанс зазвучати по-новому, якщо у відставку піде не міністр Айварас, а складе мандат сам Кононенко.

Голова Одеської області Михайло Саакашвілі назвав учинок Абромавичуса вчинком мужньої людини:

Вчора довго говорили з Айварасом Абромавічусом і він розповів ще багато всього цікавого. Хіба не сумно, що литовці і грузини змушені взяти на себе функцію захисників країни від деяких нечистих на руку людей, що хоч і народилися в Україні, але прорвалися у владу, завдають шкоду її інтересам. Я працюю разом з Айварасом в Раді з реформування держпідприємств, головою якого я став з його ініціативи і хочу підтвердити, що всі наші ініціативи по зміні керівників держпідприємств блокуються особисто Прем'єр-міністром з подачі одного з лідерів фракції БПП-Солідарність в Раді - Ігоря Кононенко і ще декількох груп впливу.

Сподіваюся, 16 лютого Рада знайде в собі сили не тільки відправити уряд у відставку, а й забезпечити те, щоб наступний уряд був повністю захищений від тіньових інтересів з президентської, прем'єрської або будь-яких інших фракцій. Також впевнений, що у всіх основних фракціях є достатньо здорових сил і вони зможуть підтримати процес очищення. Думаю, Верховна Рада повинна провести публічні слухання, запросити і Айвараса і пана Кононенко і на всі питання повинні бути дані вичерпні відповіді, я особисто теж готовий виступити на цих слуханнях. Ми повинні розблокувати найважливіші економічні реформи і приборкати корупційні інтереси.

Заморський блогер і аналітик Олег Пономар:

По поводу "отставки" Айвараса.
Для переживаний, а тем более паники, я повода не вижу.
Я вижу очень хороший технологический ход. На политтехнологическом сленге это называется "взорвать ситуацию изнутри". Айварас привлек всеобщее внимание к ситуации именно в период переформатирования правительства. Его заявление вызовет огромный реформаторский и антикоррупционный резонанс внутри страны, а главное- вне. И на этом фоне решения легче будут приниматься именно те, которые нужны "Витрине".
А сворачивание проекта "Витрина" после недавнего 4-часового общения Президента с Байденом в Давосе (из того, что я знаю) и недавнего визита в Берлин я полностью исключаю.
Все только начинается.

Фінансист Тарас Козак вбачає не тільки зраду, але й перемогу:

Три міністри - три справжні реформатори (на мій дуже суб'єктивний погляд) подали у відставку.

Трохи більше місяця тому Андрій Пивоварський, міністр інфраструктури. На минулому тижні Олексій Павленко, агроміністр. Сьогодні Айварас Абромавичус, міністр економіки.

Усі формально ніби з різними приводами, але причина, безперечно, одна – номенклатурна система, Гідра, не хоче змін, активно бореться з ними. Більше того, у Гідри почали виростати нові голови. Про це добре і чесно написав Айварас у своїй заяві про відставку.

#‎зрада‬?

Формально, так... Але насправді - це ‪#‎перемога‬!

Мусимо визнати, що нашу наскрізь прогнилу державу вже не залатати "латочками". Потрібно розчистити всю гниль і рвань; вивітрити труху, що ніби-то є фундаментом; знищити Гідру, яка вважає себе нашим господарем!

Маємо будувати нову, модерну Україну на базі наших національних та європейських цінностей, державу для себе та наших дітей!

Заступник міністра інфрастуктури Володимир Омелян:

Я щиро сподіваюся, що мужня заява Айвараса не буде проігнорована через "раптову війну" на сході, ніхто не буде розповсюджувати штампи про "руку Москви", закликати "не розхитувати човен", квилити "а що подумає Захід".

Захід все й так бачить і другий рік поспіль повторює: повинні бути не косметичні, а тектонічні зміни.

Корупція, зловживання владою, відсутність реформ знищать країну швидше, аніж Путін.

В корупції є прізвища.

Вони всім відомі.

Їх особисто знають Президент і Прем'єр.

І саме вони повинні позбавити цих людей будь-якого впливу на державні рішення.

У мене наразі все.

Журналіст Андрій Юхименко

После всего что произошло сегодня с Айварасом, а ранее с Пивоварским -- не верю я, что последний ушел из-за зарплаты, -- я больше не вижу как Порошенко и Яценюк могут управлять страной.
Какая альтернатива?
Или возвращение регионалов или какой-то их мутировавшей модификации вроде оппоблока.
Или приход к власти тех, кто сейчас группируется вокруг Саакашвили.
Есть еще один, вполне даже реальный вариант, -- консервация власти Порошенко с последовательным закручиванием гаек. Превращение кондитерского короля в украинского Кадафи.
В последнем случае все ресурсы многострадальной страны будут сосредоточены в руках узкого круга приближенных. Как по мне -- это очень похоже на Януковича. Только в еще более бедной стране.
Саакашвили -- наверное лучшее из того, что есть в этом списке.

Директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлинський поділився графіком падіння евробондів сьогодні:

Поганий міністр, пане Кононенко? А чому тоді на його заяві про відставку ціна євробондів України падає?

Чому відбувається падіння пояснив економіст Олексій Геращенко і зазначив, що це не пов'язане з персоною міністра?

Падають, бо з'являються ризики для програми МВФ. Якщо раптом уряд зміниться, а МВФ з ним підпише відтермінований меморандум, то виростуть. І падіння, і ріст не є достатніми підставами судити про якість міністра. Вартість бондів орієнтована на кредитоспроможність, а не економічну ефективність.

Народний депутат Леонід Ємець слушно помітив:

Між іншим приклад Абрамавучоса свідчить про те, що якщо ви чесний чиновник, суддя, прокурор і на вас тиснуть корупціонери – не мовчіть – кричіть про це голосно і весь український люд стане на ваш захист!


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини