По більш ніж 20-літній боротьбі професор Тимошик і його однодумці таки домоглися вулиці Огієнка для Києва
Вулиця Івана Огієнка в Києві – є!
Іван Огієнко (1882 – 1972) – український науковець, митрополит Української автокефальної православної церкви, автор перекладу Біблії на літературну українську мову з оригінальних давньоєврейських і грецьких текстів
Таки можна поставити крапку в більш ніж 20-літній боротьбі моїй та жменьки однодумців за таку назву вулиці на карті поки що не української за сутністю нашої столиці. Колись про це напишу детально. І то буде сумна хроніка боротьби громадянської небайдужості з бюрократичною підлістю, цинізмом, україноненависництвом.
З-поміж найясравіших епізодів цієї хроніки – дружній збір підписів, на моє прохання, студентів Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка за перейменування вул. Мельникова і такий же "дружний" спротив Вченої ради ІЖ (було триразове, принизливе для Огієнка, голосування на тій вченій журналістській раді).
Були численні листи (без відповідей) до всіх голів Києва та його адміністрацій. Але, як і кругом – там і нині суцільні українофоби на кшталт табачників, ложкіних, тарєлкіних, авакових... Команда Кличка чи не найнахабніше від інших зневажала ті зверення (незважаючи на листи із грифом "рекомендований", мою вимогу особисто до завідувача загальним відділом КМДА дати письмову відповідь – кидала злісно навздогін по-московському "национально озабоченный"). Зате охоче перейменувала найдовший проспект на честь Лобановського (і це третє пошанування цієї людини – після стадіону та пам'ятника).
Мельникова, Якіра, на які "претендував" Огієнко (бо він тут жив і працював), і досі не дали перейменувати. Зате виділили якусь коротку й бічну Лукашевича (всього до 400 метрів) на Солом'янці. Тепер толочать воду в ступі із назвами вулиць Шухевича і Бандери – відправили їх подалі від центру, – на Троєщину, і вчергове організовують якісь громадські слухання. Єдине тішить, що тепер буде й зупинка міського транспорту з назвою "Вул. Огієнка". Це для тролейбусів в одибвох напрямках за числами 8,9,17, 19 та числа 33 до Південного вокзалу.
Київ – сьоме місто, де пошановий Великий Українець у такий спосіб (після Львова, Винників, Кам'янець-Подільского, Луцька, Житомира, Брусилова). Правда перемагає?..
Микола Тимошик – український науковець, видавець, педагог і публіцист, професор, доктор філологічних наук, найбільший дослідник і популяризатор Огієнкових постаті та спадщини
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки