MENU

Що Обама сказав про Україну та російську загрозу нашій державі

4278 0

"Україна не є членом НАТО і буде вразливою для військового домінування Росії незалежно від того, що ми робимо", – сказав президент США Барак Обама в інтерв'ю виданню The Atlantic, нагадує в своєму блозі на "Новому часі" дипломат Богдан Яременко. Характерний підхід для нинішнього американського президента. Тим не менш, важливо пам'ятати, що це точка зору нехай і важливої, але все ж таки однієї людини.

Думаю, такий вкрай необачною фразою Обама ставить під сумнів, наприклад, гарантії країнам-членам НАТО. Адже практично всі члени Альянсу, очевидно, завжди будуть менш потужними, ніж Росія, з точки зору військового потенціалу, чого не скажеш про Сполучені Штати. Тому дана заява Обами говорить радше про відсутність бачення того, що можна було б зробити на нинішньому етапі, ніж про якийсь реальний постулат, підтверджений практикою.

Президент Обама не хоче і не вміє вступати у конфронтацію. Він віддає перевагу економічним і правовим методам, але не військовим. Це дуже нетипово для США і, можливо, свідчить про той самий період, про який так люблять зловтішатися в Росії: коли Америка більше не є єдиним центром впливу і сили на планеті. Невпевненість Обами щодо того, що може бути зроблено, відображає подібні глобальні тенденції.

Особисто я зовсім не згоден з такою постановкою питання. Сполучені Штати цілком могли б робити набагато більше. Ніхто не говорить, що потрібно вирівняти військовий потенціал Росії та України. Однак військовий потенціал України можна було б довести до такого рівня, коли військова загроза з боку РФ була б максимально знижена.

З іншого боку, слова Обами можуть свідчити і про розчарування в українському політичному класі, нездатному протистояти Росії в політичному й економічному плані.

Іншими словами, заява Обами багатопланова, але з позицій безпеки та військового балансу, нічого, крім посмішки, не викликає.

Однак не варто забувати, що обороноздатність України залежить насамперед від дій української влади; від того, наскільки швидко уряд готовий реформувати Збройні сили, модернізувати економіку, формувати суспільний консенсус з питання оборони країни. Нічого з цього українська влада не хоче, не вміє і не робить. Тому і Обаму в цій ситуації немає можливості висміяти, в його словах чимало правди.

Разом з тим, США все ж таки надають Україні військову допомогу, і це дуже важливо. Американська допомога сприяє тому, щоб ми досягли такого рівня військового потенціалу, коли країна зможе протистояти або, як мінімум, балансувати з російською загрозою. Так що США багато роблять для України.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини