MENU

Монумент тоталітарному СРСР: міста, яких не торкнеться декомунізація

6774 0

Чорнобиль і Прип'ять, а також загалом 30-ти кілометрова зона довкола ЧАЕС – це ті місця, які залишаться заповідником комуністичного тоталітарного режиму.

Минає тридцять років катастрофі на Чорнобильській атомній електростанції. І саме цього року радянська топоніміка в Україні мала б залишитись тільки у тридцятикілометровій зоні відчуження: покинутій Прип'яті, порожніх селах, де нема кому змінювати й нема заради кого. В місці, куди не слід повертатись.

Чорнобильська зона – єдине місце в Україні, де залишаться комуністичні символи. Тому, що вона найбільш промовистий пам'ятник комуністичному режиму.

Прекрасний концептуальний пам'ятник – Зона відчуження. Або просто – Зона, як іноді називали імперію ГУЛАГу за залізною завісою, майже як під саркофагом. Тільки в зоні символи та герої комуністичного тоталітаризму мали б залишитись, демонструючи нащадкам закономірний зв'язок між чорнобильською аварією та крахом радянського режиму.

Зараз в Україні триває декомунізація, в рамках якої відбувається очищення мапи країни від тоталітарної пропаганди. Парламент уже перейменував 327 міст і сіл, понад 2500 вулиць отримали нові назви, в обласних центрах країни демонтовано всі центральні монументи Ленінові, змінюють найменування юридичні особи та ЗМІ.

P. S. До п'ятниці 29 квітня запрошую також подивтися документальну інсталяцію "Під саркофагом" – історичний та мистецький проект, що представляє наслідки використання "мирного" атому в умовах тоталітаризму.

Володимир В'ЯТРОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини