Кілька штрихів до портрету майбутнього посла США в Україні
Маша - три рубля і наша, Маша с Уралмаша - так кепкували студенти Московського інституту російської мови ім. Пушкіна над своєю колегою Марі Йованович. Машою і Машенькою називали Марі Йованович її батьки. І нічого тут дивного немає. Її дід по батьковій лінії був сербом, а про батька Михайла Йовановича (Michel Yovanovitch) відомо, що він народився і жив в Читі до 2-ї світової війни. Матір Марі-Маші звали Надією.
Під час другої світової війни батьки Марі Йованович емігрували до Канади. Коли Йованович було три роки, її сім'я переїхала з Канади в США.
Виросла вона в штаті Коннектикут, закінчивши в 1976 році школу Kent School, в якій її батько викладав французьку та російську мови, а мати - німецьку. У 1980 році Йованович закінчила Прінстонський університет (Princeton University) з дипломом бакалавра історії. Відтак майбутній дипломат продовжила освіту в Московському інституті російської мови імені Пушкіна, де і була завербована КГБ.
Повернувшись у США, Марі Йованович офіційно працювала в Нью-Йорку в рекламному бізнесі. У 1986 році дивним чином із рекламного бізнесу доля закинула Марі Йованович на дипломатичну роботу. Працювала в дипломатичних представництвах США в Могадішо (Сомалі), Лондоні (Великобританія), Москві (Росія) і Оттаві (Канада).
Не перериваючи роботи в Держдепі США Марі Йованович продовжує навчання у Національному військовому коледжі за спецдисциплінами: військово-політичнa та стратегічна розвідки. Закінчила коледж у 2001 році.
З серпня 2001 року по червень 2004 року Марі Йованович працювала заступником американського посла Джона Едварда Гербста в Києві. У 2002 році пані Йованович брала активну участь у розкручуванні так званого "Кольчужного скандалу", заявляла про порушення Києвом санкцій проти Іраку в зв'язку з нібито продажем Саддаму Хусейну партії радіолокаційних систем «Кольчуга». Йованович стверджувала, що крім плівок Мельниченка у США нібито були і інші докази цієї угоди. Скандал призвів до значного погіршення українсько-американських відносин.
Протягом дипломатичної кар'єри Марі Йованович в основному відводились третьорядні та другорядні ролі. І лише 3 червня 2005 президент США Джордж Буш за підтримки держсекретаря США Кондолізи Райсвид висунув її на пост американського посла в Киргизії.
Там новоспечений посол продемострувала свої неабиякі здібності: виступала в ролі читця-декламатора в симфонічнiй казці Сергія Прокоф'єва "Петя і Вовк", активно займалась дзюдо. Стала православною похресницею сина киргизької дзюдоїстки Лариси Мазур, під чиїм керівництвом сама тренувалась.
Після провалу дипломатичної роботи в Киргизстані, у 2008 році Сенат США затвердив кандидатуру Марі Йованович на пост Надзвичайного і Повноважного посла Сполучених Штатів у Вірменії.
Ось така багатогранна і яскрава особистість майбутнього посла США в Україні Марі (Маші) Йованович в Україні. Ой..., майже не забув: за ідеологічними переконаннями пані Йованович - демократ, сповідує православ'я. Пані Йованова не визнає геноцид Вірмен, чим розчарувала вірменських громадян і політиків. Bолодіє російською. aнглійською і французькою мовами. Щодо сексуальної орієнтації, подейкують, що пані Йованович надає перевагу жінкам. Про її сімейне становище історія замовчує.
P.S. Друзі! Даруйте за "теганину" - ще 20 днів бану за критику Петра Порошенка і за публікацію "Молитви українських націоналістів" у виконанні бійців полку "Азов".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки