MENU

Чому Україні слід ратифікувати Римський статут

2540 0

Якщо ми хочемо одного дня побачити Путіна під міжнародним трибуналом, якщо ми хочемо, щоб російські військові були засуджені за воєнні злочини, в тому числі вбивства й тортури, – Україна має ратифікувати Римський статут і стати повноправним учасником Міжнародного кримінального суду.

Цей суд на сьогодні єдиний орган, який здатен уставновити правосуддя на тимчасово окупованій території та в Криму, де українське правосуддя тимчасово не має змоги діяти, і притягувати до відповідальності політичне керівництво інших держав.

19 травня – День Європи, і "Єврооптимісти" нагадують про зобов'язання України перед Євросоюзом щодо ратифікації Римського статуту в рамках Угоди про асоціацію.

Існує кілька міфів щодо Римського статуту. Міф перший – про можливість порушити справи проти українських військових, що є учасниками АТО. Насправді це можливо, тільки якщо українські військові вчиняли найтяжчі злочини: проти людяності (1), злочини геноциду (2), воєнні злочини (3). Докази щодо їх учинення мають бути безсумнівними, вагомими та правильно зібраними відповідно до прописаних стандартів міжнародного права. На будь-які інші злочини дія Римського статуту не поширюється.

Міф другий, що за будь-яке вбивство на війні можна притягти до відповідальності як за таке ж вбивство, скоєне в мирний час. Але стандарти міжнародного гуманітарного права вказують, що на війні діють інші правила. Вбивство військових, що представляють іншу сторону конфлікту та мають силу себе захищати, є передбачуваною метою ведення військових дій, тому не підлягає засудженню відповідно до стандартів міжнародного гуманітарного права.

На жаль, сьогоднішний проект Конституції щодо судової реформи відтерміновує ратифікацію статуту щонайменше на три роки. Однак ми вважаємо, що варто ухвалити поправку до проекту Конституції й почали збирати підписи під відповідною поправкою.

Світлана ЗАЛІЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини