MENU

Чому не варто вживати слова "АТО"

4761 0

Коли почалася війна з Росією, нашій владі було з певних організаційних причин незручно запроваджувати стан війни, тому для бойових дій на Донбасі придумали евфемізм – антитерористична операція, скорочено АТО.

Згодом значну частину Донеччини та Луганщини – окуповані, прифронтові і деякі мирні території – стали називати зоною проведення антитерористичної операції, скорочено "зона АТО", ще скороченіше – просто "АТО" ("він в АТО", "я приїхав в АТО", хоча ні бути в операції, ні приїхати в операцію неможливо).

Тепер от усюди чую прекрасний неологізм – атошники. Навіть, здається, є організація, яка так добровільно назвалася. Є великі шанси, що ці "тошнотики" і ця "операція" потраплять у підручники історії. Героїчна сторінка історії України – "антитерористична операція", дідько, ні разу не війна, бо кредитів не дадуть.

Коли ви хочете написати "АТО" – будь ласка, зупиніться і перефразуйте. Не хочете вживати слово "війна" – пишіть "конфлікт". Те, що відбувається на Донбасі – настільки ж антитерористична операція, як те, що існує на окупованих територіях – "народні республіки". Тобто, якщо ми пишемо "так звана "ДНР"", то маємо писати "так звана АТО".

Отак ДОВЖЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини