Порошенко в образі царя-русифікатора Петра Першого. Вінницю, Київ та інші міста заклеїли листівками. ФОТО
Днями у Києві, Харкові, Луцьку, Городні, Житомирі, Броварах, Одесі, Кіровограді, Дніпрі, Львові, Черкасах, Олександрії з'явилися листівки, в яких Президента Порошенка критикують за погане голосування його фракції у Верховній Раді за квоти для української пісні на радіо. Президента на них зображено в образі царя-русифікатора Петра І. Окремо, відбулося поширення у місті Вінниця, політичній вотчині, Президента Порошенка. Активісти зі всієї України приїхали спеціально у місто Вінниця задля того, щоб разом з місцевими громадянами нагадати Президенту, що питання української пісні йому не минеться безслідно для його репутації і що питання україномовної пісні - це питання національної безпеки.
Як ідеться в листівках, нині на радіо звучить лише 5% пісень українською мовою. Підтримуваний громадськістю законопроект 3822 передбачав запровадження обов'язкової квоти для української пісні на рівні 35%. Але президентська фракція дала за нього замало голосів. Натомість більше депутатів з БПП підтримали «альтернативний» законопроект 3822-1, який враховує інтереси радіогруп, зорієнтованих на російськомовний контент, і в якому суттєво зменшено квоту пісень українською мовою. Зокрема, за законопроект 3822-1 голосували й голова фракції БПП Ігор Гринів, і син Президента Олексій Порошенко, а з десяти його авторів четверо є депутатами з БПП - це Ірина Геращенко (нині заступниця голови Верховної Ради, позафракційна), Ольга Червакова, Владислав Севрюков та Григорій Шверк.
Цими листівками громадськість закликає Президента вплинути на свою політичну силу в Раді й підтримати українську мову та пісню.
Листівки вже поширили в Києві, Харкові, Луцьку, Городні, Житомирі, Броварах, Одесі, Вінниці, Кіровограді, Дніпрі, Львові, Херсоні. Ініціатором поширення листівок є рух «Відсіч», який декларує захист української мови та українського інформаційного простору як пріоритет своєї діяльності. Активісти не планують зупинятися, поки Президент не зверне увагу на їхні вимоги.
Як відомо, 2 червня Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроекти 3822 та 3822-1 щодо квот для української пісні на радіо. Перший - це доопрацьований громадськістю й музичною спільнотою так званий «законопроект Кириленка», а другий - це «альтернативний» законопроект, який не пройшов громадського обговорення і який, на думку активістів, було внесено, щоб заблокувати запровадження україномовної пісенної квоти.
Вінниця:
Київ:
Черкаси:
Дніпро:
Житомир:
Львів:
Одеса:
Луцьк:
Харків:
Херсон:
Бровари:
Олександрія:
Городня:
Кіровоград:
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки