MENU

Brexit: що зміниться в будинку ЄС по розлученню з Великою Британією

3536 0

Розлучення з Великобританією. Окрім усіх інших геополітичних, економічних та інтеграційних наслідків, є ще якийсь суто людський сум. Родина ніколи не була ідеальна, але тепер такий звичний стілець, за яким сидів один зі "старших", буде порожнім...

Brexit: що зміниться в будинку?

1. Вихід Британії з Європейського Союзу стане однією з найбільших геополітичних авантюр за останні десятиліття на європейському континенті. Brexit закладає ризик дезінтгерації та послаблення позицій на кухні, яка впродовж останніх півстоліття виробляла й була гарантом демократичних стандартів, цінностей та рішень.

2. Великобританія виходить з найбільш розвинутої зони вільної торгівлі у світі, економічні наслідки чого складно передбачити. Великою мірою це залежатиме від умов "розлучення". Результати референдуму моментально вдарили по фунту, який опустився до 30-річного мінімуму. Експерти прогнозують згубні наслідки для торгівлі.

3. Brexit може запустити ланцюжок референдумів в інших країнах Європи. У восьми великих країнах Європи 46% виборців хочуть провести подібні референдуми, а третина – проголосувати за вихід своїх країн з ЄС. Також Шотландія пообіцяла провести повторний референдум щодо виходу з Великобританії.

4. ЄС втрачає конструктивний голос за столом, де ухвалюються рішення, в тому числі щодо міграційної кризи, протидії російській гібридній війні.

5. Показово, що глобальна історія вершиться в рамках похибки – менше 2% різниці голосів за і проти виходу. Девід Камерон пообіцяв провести референдум як спосіб виграти парламнетські вибори у 2015 році, коли євроскептичні настрої і в суспільстві й у його власній політсилі зростали. Він виграв вибори. Ціну цього виграшу для Європи складе історія.

Світлана ЗАЛІЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини