MENU

Brexit та оптимістичні сигнали для ЄС

3237 0

У Британському виході є не тільки великі проблеми, а й оптимістичні сигнали для ЄС, який після розширення на початку століття не впорався з викликами часу.

Тепер є привід замислитися й переглянути вчорашні догми. Скажімо прямо, і останній вельський фермер це знає, в ЄС більше хорошого, ніж поганого для людини самої по собі. А от для держав різниця є. Румунії було не так добре, як Польщі при вступі, Португалія у великій образі на великих братів, в Болгарії проблем виявилося не менше, ніж до вступу, а Греція всім остогидла своїм утриманством і т. д., і т. п.

На початку Лісабонського пакту сподівалися, що потужні локомотиви країн старої демократії витягнуть усіх на певний рівень технічного й соціального прогресу. Але не вийшло.

З різних причин, які ще належить осмислити. Можливо, не варто зливати фінансові системи на загальних правилах для передових і відсталих, можливо, інакше слід будувати виконавчі органи, можливо, можливо, можливо...

Головне, що всі ми, європейці, опинилися на порозі великих змін і перетворень.

Тут ми відстали від Штатів і тієї самої Англії, де останніми роками розробляється безліч теоретичних концепцій завтрашньої світобудови.

Європа - постмодерністське суспільство, яке тільки переходить до постіндустріального.

Тут все ще існують класи (аристократи, рантьє, латифундисти й величезні соціальні групи, відокремлені від власності) в більшості держав церкви відіграють політичні ролі, корінні нації насилу сприймають до свого культурного лона інші.

Не випадково два десятиліття континент жив ідеями мультикультурності, збанкрутілими у мить зіткнення з релігійним терором. Все це сигнали до змін.

Євросоюз має змінитися. І це хороший підсумок, укладений в абревіатуру brexit.

Дотепер гуманітарні цінності стародавнього континенту не зникали. Навіть за часів варварів і фашистів. Все накопичене ЄС теж не зникне, просто перейде до іншої форми співпраці.

Ну а поки у нас з вами є роки три на осмислення факту. За цей час юристи ЄС та Сполученого Королівства мають встигнути визначити процедури й формальності виходу з Лісабонського договору. З ЄС виходити простіше, ніж йти від бюрократії.

Олександр Прилипко


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини