Стартував пілотний проект системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху
Запустили пілотний проект роботи системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Будьте уважнішими! Зовсім скоро буде працювати не пілот – і будуть нараховуватися не умовні штрафи, а реальні – без участі поліціянта. Вимкаємо самодисципліну!
Тепер послідовно.
14 липня 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху". Законом передбачено введення в дію системи автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху. Для реалізації положень Закону було створено робочу групу, до якої увійшли представники МВС, Нацполіціі, представники з інших зацікавлених центральних органів виконавчої влади (міністерств фінансів, юстиції, економічного розвитку і торгівлі, Державної регуляторної служби).
Сьогодні, 4 липня, в Києві запущено пілотний проект роботи системи автоматичної фіксації правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Мета проекту – автоматична фіксація порушень швидкісного режиму за допомогою сучасних камер, без участі поліціянта.
Камера фіксує перевищення швидкості. Відтак відповідна інформація передається в центр обробки даних Національної поліції. Отриману інформацію обробляєть оператор – поліціянт, послуговуючись наявними базами даних МВС. За результатами обробки виноситься електронна адміністративна постанова, що в подальшому буде направлятися власникові транспортного засобу.
Власникам транспортних засобів із державною реєстрацією постанова відправлятиметься "Укрпоштою". Щодо транспортних засобів з іноземною реєстрацією – Держприкордонслужбі (з метою вручення адміністративної постанови особі, яка ввезла цей транспортний засіб на територію України).
На першому етапі роботи системи будуть використовуватися дані, отримані зі встановлених камер у Києві (одна камера – вул. О. Теліги, 61) й Одесі (дві камери – транспортна розв'язка "Клеверний міст"). Це тест. Всього ж по всій країні – в режимі реальної експлуатації – будуть встановлені тисячі камер.
Реалізація цього проекту допоможе створити повноцінну й ефективну систему автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху в Україні. Це дозволить суттєво знизити рівень аварійності на дорогах, зменшити число загиблих і травмованих громадян.
Станом на сьогоднішній день в Україні збільшилася кількість ДТП на 26%. ДТП із постраждалими за шість місяців: 2015 рік – 9,9 тис. осіб, 2016 рік – 12,5 тис. осіб. Тільки за шість місяців 2016 року в ДТП загинуло 1,5 тисячі наших громадян.
Лише за шість годин тестового режиму трьох камер зафіксовано порушень на суму штрафів близько трьох мільйонів гривень! А якщо цих камер буде 5000?! Для того, щоб був порядок і комфорт на дорогах, доведеться вдатися до самодисципліни – кожному з нас. Це один із кроків цивілізованості, який доведеться вчинити. МВС зробить незалежну систему, що добре працюватиме, з Мінінфраструктури – якісні дороги, а з водіїв – дисципліна!
Домовилися?;)
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки