MENU

Чого Україні очікувати від саміту НАТО

3983 0

Саміт має стати черговим важливим фактором єднання як країн Європи, так і України з Європою. Про це у блозі на сайті "Новое время" пише екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Участь України в майбутньому варшавському саміті НАТО - це хороший шанс для керівництва країни донести до світових лідерів інформацію про те, що відбувається в нашому стані, виробити спільні з альянсом рішення щодо того, як нам діяти далі і як боротися проти російської агресії. Такий шанс випадає не часто, тому це дуже важлива подія для нас.

Відбудуться різні двосторонні заходи, зокрема, президент Петро Порошенко проведе зустріч з американським колегою Бараком Обамою. Україна сподівається, що лідери країн Північноатлантичного альянсу не тільки не забувають про україно-російський конфлікт, але й усвідомлюють, нарешті, що в їхніх інтересах допомагати нашій країні. Адже допомога Україні - це допомога самому НАТО.

Саміт має стати черговим важливим фактором єднання як країн Європи, так і України з Європою. В рамках заходу засідатиме спеціальна Комісія Україна-НАТО на рівні глав держав - найвища з можливих форма взаємодії між Україною та альянсом. З одного боку на засіданні цієї Комісії будуть присутні керівники країн НАТО, з іншого - представники України на чолі з президентом. Вони будуть говорити на рівних, обговорювати актуальні питання, ставити один одному запитання тощо.

Україна спілкується з альянсом як партнер. Говорить, чого вона очіку від НАТО і що готова зробити у відповідь. Виробляє напрямки співпраці та конкретні рішення за цими напрямками.

Після варшавського саміту відбудеться засідання Ради Росія - НАТО, але це вже буде рівень послів. Вони зберуться для того, щоб пояснити Москві, що відбувалося у Варшаві, які рішення були прийняті і як обом сторонам співіснувати далі. Представники НАТО повідомлять, де і навіщо будуть розміщені їх війська, а також те, як вони збираються стримувати РФ, яка поводиться агресивно. При цьому запропонують не сповзати до стану холодної війни і дотримуватись якоїсь культури поведінки. Приблизно така розмова відбудеться між представниками Москви і країн НАТО.

Це не просто інший формат взаємодії - це інша ідеологія. У випадку з Україною мова йде про партнерську співпрацю, а у випадку з Росією - про інформування задля уникнення загострення напруги.

На мій погляд, чим жорсткішою буде позиція НАТО стосовно РФ, тим менш агресивною вона буде. Росія не здатна ні на що інше, крім ядерного шантажу, яким активно займається сьогодні. Якщо чітко пояснити, що, рухаючись у цьому напрямку, вони «отримають по зубах», у товариша Путіна зменшиться апломбу і бравад.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини